Klacht: Geen reactie tot je ingebreke stelt.

Klant@here op 13 september 2021 over Olympia Camping Group in de categorie Vakantieparken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Vakantieparken
Status Open
Datum 13 september 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

In tegenstelling tot anderen, heb ik wel reactie gekregen, toen ik een ingebrekestelling stuurde. Dan krijg je ineens wel reactie.

Olympia wil niets terug betalen en beroept zich op overmacht, ook niet de toeristenbelasting, die ze nooit hebben afgedragen of kosten voor electriciteit, die wij niet hebben gebruikt en dus niet is afgedragen.
Als zelfs dat geld er niet meer is om terug te betalen, klopt er ergens iets niet.

Ook had de onderneming zich kunnen verzekeren voor de financiële schade ontstaan omdat zij niet de overeenkomst kon nakomen.
De overeenkomst is ontbonden vanwege overmacht, daarmee heeft de verkoper niet meer de plicht de dienst te leveren maar daarmee stopt ook de betalingsverplichting van de afnemer.

En wat een bizare e-mails, intimidatie, zodat je het er maar bij laat zitten.

Wellicht kunnen we als gedupeerden samen zo nodig een deurwaarder of advocaat inschakelen?

Gewenste Oplossing:

Alle belastingen, electra retour, 60% van de betaling voor de plaats e.d. Lijkt me zeer schappelijk, ondernemersrisico genomen door niet te verzekeren.
Wanneer een verzekering, overheid of wie dan ook een vergoeding heeft gegeven voor de verloren inkomsten, willen wij 100% retour.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Olympia Camping Group

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Olympia Camping Group nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Klant@here
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM