Klacht: Gedwongen goed werkende machine weg te gooien omdat er geen consumptieartikelen meer worden geleverd

WimHoezen op 30 juni 2022 over Olivetti in de categorie Electronica - Computers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Olivetti
Status Open
Datum 30 juni 2022

Een klant van Olivetti heeft een goed werkende printer, scanner en kopieermachine, waarvoor hij in het verleden €5.000 heeft betaald. Ondanks het feit dat er nog originele cartridges beschikbaar zijn, kan hij geen nieuwe gele cartridge bestellen omdat Olivetti is gestopt met de levering van deze consumptieartikelen. De klant vindt het onbegrijpelijk dat hij gedwongen wordt om zowel ongebruikte cartridges als de machine te vervangen, terwijl deze nog goed functioneert.

Mijn Klacht:

Ik heb een prima werkende Olivetti printer, scanner, kopieermachine waarvoor ik zo’n jaar of 8 geleden €5.000 voor heb betaald met nog drie originele cartridges in de verpakking ( €120 p stuk)
Ik wil nu een cartridge kleur geel bestellen en krijg overal te horen dat deze niet meer leverbaar is omdat Olivetti gestopt is met het verkopen van deze gebruiksartikelen. Ik ben nog prima tevreden met deze machine en begrijp niet dat in de huidige tijd van duurzame oplossingen ik gedwongen wordt. voor zo’n €350 aan ongebruikte cartridges weg te gooien en een machine, die goed werkt, te moeten vervangen omdat deze binnenkort niet meer kan printen vanwege een ontbrekende of lege cartridge.

Gewenste Oplossing:

Het liefst ontvang ik de cartridge die nu bijna leeg is maar zou graag zien dat men deze blijft verkopen in de toekomst. Wanneer dat niet meer kan dan wil ik graag dat de ongebruikte cartridges worden teruggenomen en ik een goed voorstel krijg voor inruilen waarbij ik de machine die ik nog heb wordt teruggenomen.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Olivetti

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Olivetti nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door WimHoezen
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM