Klacht: Obbink B.V geen consumentenrecht.

Mevr.consument op 18 juni 2025 over Obbink in de categorie Autodealers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Obbink
Categorie Autodealers
Status Open
Datum 18 juni 2025

J. heeft een klacht ingediend tegen Obbink B.V. omdat het bedrijf zich niet houdt aan het consumentenrecht. Na een defect aan zijn multicooker binnen twee jaar, claimde hij recht te hebben op ontbinding en terugbetaling, maar Obbink bood alleen een cadeaubon aan. Ondanks herhaalde verzoeken om een oplossing en het weigeren van vervanging, blijft het bedrijf in discussie zonder tot een oplossing te komen.

Mijn Klacht:

J. Obbink weigert zich te houden aan het consumentenrecht. Ik deed een beroep op non-conformiteit toen mijn multicooker binnen twee jaar defect raakte en niet herstelbaar bleek. Wettelijk gezien (art. 7:22 en 6:271 BW) heb ik dan recht op ontbinding en terugbetaling in geld. Obbink erkende het defect als garantiegeval, maar weigert terugbetaling en biedt alleen uiteindelijk een cadeaubon aan, wat juridisch onvoldoende is.
Ik heb herhaaldelijk uitgelegd dat ik vervanging weiger op gerechtvaardigde gronden vanwege het verlies van vertrouwen in dit high pressure-apparaat. Toch bleven ze discussiëren in plaats van een oplossing te bieden. Vervolgens gaven ze aan niet vrijwillig ter zitting te willen verschijnen, waardoor ik nu een deurwaarder moet inschakelen om überhaupt mijn recht te kunnen halen.

Dit alles heeft een zware impact op mij en mijn gezin. Ik moet de kosten van een deurwaarder en juridische procedure betalen uit mijn boodschappenbudget, terwijl ik dit geld hard nodig heb voor mijn gezin en het bedrag van het product heb ik nodig voor pannen. Het product was essentieel in mijn huishouden en nu ik daar geen vertrouwen meer in heb, is er iets anders nodig. De houding van Obbink geeft mij veel stress. Ik voel me niet serieus genomen als klant en raad op basis van deze ervaring niemand aan hier nog iets te kopen.

En wat is het verschil dan nog voor Obbink tussen een cadeaubon en het geld in deze situatie van dezelfde waarde. Het voelt alsof ze mij pesten. Helemaal omdat op dag 1 allang een toezegging was gedaan in Eibergen. En daarnaast is het gewoon mijn consumentenrecht.

Het product vertoont binnen 2 jaar een defect dat niet herstelbaar is;
-Uw uitleg van de bewijslast is juridisch onjuist; deze ligt bij u (art. 6:271 BW) en niet bij mij daarnaast.
-Het defect is door u erkend als gebrekkig binnen de garantieperiode en niet herstelbaar;
– Ik weiger vervanging op gegronde gronden;
vertrouwen in product verloren. Uitleg gegeven.
– Daarmee ontstaat het recht op ontbinding (art. 7:22 lid 1 sub c BW);
– U bent bij ontbinding verplicht tot volledige terugbetaling in geld (art. 6:271 BW); ik hoef een cadeaubon niet te accepteren.

Ik heb er ontzettend last van en het raakt mij diep. Het is niet normaal dat ik een rechter nodig heb voor mijn consumentenrecht en dan ook nog aangeven
dan niet vrijwillig ter zitting willen zodat het mij nu geld gaat kosten om een deurwaarde te sturen. Terwijl ze het met 1 druk op de knop kunnen oplossen. Ik begrijp echt niet waarom mensen zo handelen.

Gewenste Oplossing:

Per direct het geld bedrag zoals ik heb betaald ( dus geen cadeaubon) terug storten op de rekening i.v.m. non-conformiteit en het vertrouwen verloren te zijn in het product. Zonder juridische ontkenning.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 maanden geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Obbink

Reactie van de melder van de klacht Mevr.consument

9 maanden geleden - Obbink wil niet helpen probeert zelfs de garantie weg te wuiven door te zeggen dat als ik binnen 7 dagen geen tegoed bon accepteer het vervalt. Garantie kan helemaal niet vervallen. Triest dat hij mij als klant zo behandeld.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 maanden geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Obbink nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Mevr.consument
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM