Klacht: Nutricia nutrilon standaard 2 steeds op in de supermarkten

partybabe op 27 april 2013 over Nutricia in de categorie Voedingsmiddelen en dranken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Nutricia has resolved this complaint
Klacht opgelost op 28 april 2013
Reactie van het bedrijf:

Wij hebben inmiddels telefonisch contact gehad met mevrouw en deze klacht naar tevredenheid af kunnen handelen.

Bedrijf Nutricia
Status Opgelost
Datum 27 april 2013

Een moeder ervaart herhaaldelijk problemen met de beschikbaarheid van Nutricia Nutrilon standaard 2 in verschillende supermarkten. Na meerdere pogingen om de melkpoeder te kopen, waarbij de schappen bij Jumbo, Albert Heijn, Plus en Kruidvat leeg waren, heeft ze uiteindelijk gekozen voor een alternatief product van Nestlé. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Mijn zoon van 8 maanden krijgt vanaf zijn geboorte Nutricia nutrilon standaard(nu nummer 2 ivm zijn leeftijd) ik heb altijd 2 bussen in huis, 1tje die ik gebruik en 1 als reserve. Toen ik weer een bus wou kopen omdat ik nog maar 1 bus in huis had en deze nog maar voor de helft vol zat gingen we naar de Jumbo waar we deze normaal kopen maar zoals gewoonlijk was het schap voor nummer 2 leeg. We zijn daarop maar naar de Albert Heijn gegaan maar hier was het schap ook leeg, toen zijn we maar naar de Plus gegaan ook hier stond die niet, toen zijn we maar naar de Kruidvat gegaan maar ook hier stond die niet, ten einde raad hebben we maar Nestle opvolgmelk nummer 2 gekocht omdat dit de zoveelste keer is dat bij meerdere supermarkten/drogisten geen Nutrilon aanwezig is.

Gewenste Oplossing:

Dat het gewoon weer verkrijgbaar is en dat er strenger word gecontroleerd op hoeveel per klant het verkocht word.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Nutricia over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Nutricia in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Nutricia een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Nutricia

Heeft op 28 april 2013 om 18:10 geantwoord

Geboden Oplossing:

Wij hebben inmiddels telefonisch contact gehad met mevrouw en deze klacht naar tevredenheid af kunnen handelen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Nutricia beoordeeld.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM