Klacht: Hoe geef ik mijn dochter nu eten Geen Nutrilon verkrijgbaar!!!!!

nova2012 op 27 april 2013 over Nutricia in de categorie Voedingsmiddelen en dranken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Nutricia has resolved this complaint
Klacht opgelost op 28 april 2013
Reactie van het bedrijf:

Wij hebben inmiddels telefonisch contact gehad met mevrouw en deze klacht naar tevredenheid af kunnen handelen.

Bedrijf Nutricia
Status Opgelost
Datum 27 april 2013

Een moeder heeft moeite met het verkrijgen van Nutrilon opvolgmelk 2, die ze bij verschillende winkels heeft geprobeerd te bestellen, maar zonder succes. Ze uit haar frustratie over de beperkte beschikbaarheid en de hoge vraag, waardoor ze vreest zonder voeding voor haar dochter te komen zitten. Ondanks haar inspanningen om het product te vinden, heeft ze geen hulp gekregen en voelt ze zich in een moeilijke situatie geplaatst.

Mijn Klacht:

Ik heb bij verschillende winkels meerdere malen afgelopen weken Nutrilon opvolgmelk 2 proberen te bestellen. Maar tot op heden kan ik het nergens krijgen.

Zelf bij de eigen buurtsuper jumbo kunnen ze er niet voor me aankomen. Ik vind dit werkelijk waar belachelijk. Ik heb tot morgen nog flesvoeding. En at moet ik nu. Niemand die mij hier antwoord op geeft. Omdat alles naar Azie gaat zit ik nu zonder, ik vind dit niet kunnen. Over staan dat je p.p maar max 5 pakken mag. Maar dit is eigenlijk al veelste veel. Ik gebruik een pak per week. Ze zouden max 2 per persoon mee mogen geven

Ik heb stad en land hier afgezocht en heb morgen echt een probleem. Kan moelijk egen mijn dochter zeggen sorry vandaag geen melk voor jou.

Gewenste Oplossing:

Ik wil mijn Nutrilon hebben.!!!!

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Nutricia over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Nutricia in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Nutricia een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Nutricia

Heeft op 28 april 2013 om 17:00 geantwoord

Geboden Oplossing:

Wij hebben inmiddels telefonisch contact gehad met mevrouw en deze klacht naar tevredenheid af kunnen handelen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Nutricia beoordeeld.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM