Klacht: Nooit meer NTI

hichaam95 op 05 april 2021 over NTI in de categorie Opleidingen en cursussen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
NTI has resolved this complaint
Klacht opgelost op 13 april 2021
Reactie van het bedrijf:

Beste heer Ziaty, Bedankt voor uw mail. U geeft aan het niet eens te zijn met het uit handen geven van uw dossier aan het incasso bureau. Vanaf het moment van inschrijving ontstaat er een betalingsverplichting. De opleiding heeft u...

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf NTI
Status Opgelost
Datum 5 april 2021

Een klant heeft negatieve ervaringen met NTI na inschrijving voor een HBO-programma in rechten. Ondanks een wijziging van de startdatum kon de klant geen toegang krijgen tot de online leeromgeving, en de communicatie hierover was onvoldoende. Uiteindelijk heeft de klant besloten om de boeken terug te sturen en kreeg het geld terug, maar werd later benaderd door de kredietafdeling van NTI.

Mijn Klacht:

NTI is een grote grap.

Om te beginnen schreef ik mij in voor de HBO-programma rechten. Dit wou ik toentertijd in September starten, alleen kon ik onverwachts eerder beginnen en heb ik de NTI hierover benaderd. Hierop zeiden ze dat dit geen probleem zou zijn en hebben zei mijn startdatum gewijzigd.

Vervolgens kon ik geen gebruik maken van de online leeromgeving, omdat zij mij nogmaals hebben ingeschreven i.p.v. de startdatum te hebben gewijzigd. Hier kreeg ik ook geen fatsoenlijke respons op. Na een tijdje geen gebruik te kunnen maken van de NTI hun studiefaciliteiten besloot ik al mijn boeken terug te sturen en hier kreeg ik vervolgens ook mijn geld terug.

Eén/twee maanden later werd ik benaderd door een onbekend nummer (credit afdeling) met de vraag waarom ik de NTI niet had betaald en heb ik hem vervolgens ook de situatie uitgelegd. Hij zou dit verder uitzoeken en mocht ik niks horen dan zou het opgelost zijn.

Weer een maand later krijg ik ineens een brief van de deurwaarder namens de NTI dat ik het bedrag binnen enkele weken moest overmaken??? Vervolgens heb ik de deurwaarder ook de situatie uitgelegd en hebben ze mijn mail doorgezonden naar de NTI (grappig genoeg konden ze op hun wel snel antwoorden en zijn ze mij nog altijd een antwoord schuldig).

Wat ze hebben gezegd tegen de deurwaarder dat mijn boeken niet binnen 14 dagen retour heb gezonden en dit klopt ook. Alleen vergeten ze het feit dat ze mij een tweede keer hebben ingeschreven waar de problemen begonnen, waardoor hun systeem crashte en ik geen gebruik kon maken van hun online leeromgeving. Ik heb nog een tijd gewacht tot die het wel zou doen, maar spijtig genoeg was dit niet geval. Verder het belletje dat ik nooit meer heb gekregen, waardoor ik ook heb gedacht dat het eindelijk was opgelost heb ik nooit meer gekregen

Op dit moment ben ik een deurwaarder maandelijks aan het afbetalen omdat de NTI een fout heb gemaakt en ik geen deurwaarder aan mijn deur of iets wil hebben.

Gewenste Oplossing:

Wanneer ik mijn geld terug krijg en ik de deurwaarder niks meer hoef te betalen ten eerste. Eventuele vergoedingen zou niet misplaats zijn qua de tijd en energie die erin is gestoken.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar NTI over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NTI in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NTI een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NTI

Heeft op 13 april 2021 om 11:53 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste heer Ziaty,

Bedankt voor uw mail. U geeft aan het niet eens te zijn met het uit handen geven van uw dossier aan het incasso bureau.

Vanaf het moment van inschrijving ontstaat er een betalingsverplichting. De opleiding heeft u per abuis twee keer aangevraagd.

Bij één opleiding zijn de boeken retour gekomen en is deze opleiding kosteloos geannuleerd. Voor de andere opleiding is de inschrijving 'actief'. U heeft hier geen betaling voor verricht. Wij hebben meerdere e-mails ter herinnering verstuurd. Hier is niet op gereageerd. Inmiddels is uw financiële dossier uit handen gegeven aan het incassobureau en zullen de betalingen bij het incassobureau moeten worden verricht.

Helaas kunnen wij u niet de oplossing bieden die u wenst.

Bij vragen zijn wij altijd bereikbaar via e-mail en of telefoon.

Met vriendelijke groet,

NTI Klachtenteam

hichaam95

Heeft op 13 april 2021 om 12:21 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Beste NTI,

Wat is dit voor misselijkmakende grap die jullie hier lopen uit te halen, schamen jullie je niet?

Ten eerste heb ik mezelf niet dubbel ingeschreven, maar is dit van JULLIE kant gebeurt.

Ten tweede: deze zogenaamde herinnering mails van jullie heb ik nooit ontvangen en anders zou ik een inzage kunnen krijgen van wanneer deze gestuurd zijn op mijn mail: [email protected] met datum en tijd erbij graag.

Ten derde: hoe kan een inschrijving actief zijn als alles al mijn boeken zijn terug gestuurd en ik hier een restitutie nog heb ontvangen. Door de dubbele inschrijving van JULLIE kant kon ik niet doorstuderen omdat online in de leeromgeving niks werkte.

Jullie praten over de één en de andere opleiding, maar het is dezelfde opleiding waar ik door JULLIE toedoen dubbel was ingeschreven, omdat ik toentertijd alleen mijn startdatum wou wijzigen en jullie een nieuwe inschrijving plaatste.

Degene die mij van jullie kant belde met de vraag waarom ik niet had betaald en ik vervolgens de situatie aan had uitgelegd zij letterlijk en ik citeer: “ik ga dit even na en mocht dit in orde zijn hoort u niks meer van mij en anders zal ik u nader terug bellen”.

Dit klopt van geen kante en dat mijn inschrijving nog ‘actief’ is slaat al helemaal nergens op aangezien ik duidelijk heb aangegeven en ook een aantal keer dat het niet mogelijk is te studeren aangezien de leeromgeving onbruikbaar is gemaakt door de dubbele inschrijving, door JULLIE toedoen.

Dit is geld verdienen op andermans rug en zal het zeker hier niet hierbij laten.

Hicham Ziaty

Alle klachten die gemeld zijn door hichaam95
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM