Klacht: Misleidend

Daisybb op 17 oktober 2019 over NTI in de categorie Opleidingen en cursussen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
NTI has resolved this complaint
Klacht opgelost op 18 oktober 2019
Reactie van het bedrijf:

Beste Daisy, Hartelijk dank voor je klacht. Wat vervelend voor je dat de studie niet naar wenst loopt. Wij hebben je klacht bij onze klachten commissie neergelegd. Daarvan krijg je binnen 10 werkdagen een reactie per e-mail. Dat gaan wij...

Bedrijf NTI
Status Opgelost
Datum 17 oktober 2019

Een student van NTI ervaart problemen met het aanmelden voor examens, ondanks het indienen van alle benodigde documenten. Na herhaaldelijk contact met de instelling blijft de student onvindbaar in het systeem en wordt er geen oplossing geboden, terwijl de website belooft dat examens op flexibele tijden kunnen worden afgelegd.

Mijn Klacht:

Sinds 1 september ben ik student bij het NTI en ik wens de studie in 18 maanden af te ronden, tot op heden kan ik me nog niet aanmelden om examens in te boeken. Ik krijg de melding dat nog niet al mijn document ingeleverd zijn terwijl ik dit meermaals heb doorgestuurd. Mijn diploma is begin september al verzonden en mijn cijferlijst is op 26 september 2019 verstuurd. We zijn nu 17 oktober 2019 en ik krijg de melding nog steeds dat niet al mijn documenten in orde zijn.

Na meerdere mails en telefoons blijf ik van het kastje naar de muur gestuurd worden. Bij contact met NTI krijg ik te horen dat ze me niet in het studentensysteem kunnen vinden ?

Daarnaast staat groot en duidelijk op de site ‘examen afleggen waar en wanneer je wil’, wat ze niet duidelijk meegeven is dat ik voor meer dan de helft van de examens naar Leiden moet reizen en mijn praktijkdagen ook niet in de buurt kan afleggen. Van mijn medestudenten in de facebook groep hoor ik dat ik hiervoor naar Rotterdam moet reizen. Dit kan ik natuurlijk na 2 maanden nog steeds niet zien in mijn NTI omdat ik de melding van de onvolledige documenten nog steeds krijg.

Gewenste Oplossing:

Ik wens de studie gewoon stop te zetten maar wanneer ik dit wens te doen moet ik 6 maanden door betalen. En voor wat? Ik heb niet eens een examen kunnen afleggen of aan een praktijkdag kunnen deelnemen.

Ik ben tevreden wanneer ik de studie kan stopzetten zonder de genoemde kosten erbij te betalen. Ik wens niet te betalen voor diensten waar ik maar voor de helft van gebruik heb kunnen maken.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar NTI over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NTI in behandeling genomen

Bericht van NTI

6 jaren geleden - Beste Daisy, Hartelijk dank voor je klacht. Wat vervelend voor je dat de studie niet naar wenst loopt. Wij hebben je klacht bij onze klachten commissie neergelegd. Daarvan krijg je binnen 10 werkdagen een reactie per e-mail. Dat gaan wij naar jou persoonlijk doen en niet via deze weg Heb je nog vragen of opmerkingen? Neem dan contact met ons op. Met vriendelijke groet, Klantenservice NTI [email protected] 31 (0)88-1630 606 www.nti.nl routebeschrijving

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NTI een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NTI

Heeft op 18 oktober 2019 om 11:55 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Daisy,

Hartelijk dank voor je klacht. Wat vervelend voor je dat de studie niet naar wenst loopt. Wij hebben je klacht bij onze klachten commissie neergelegd. Daarvan krijg je binnen 10 werkdagen een reactie per e-mail. Dat gaan wij naar jou persoonlijk doen en niet via deze weg

Heb je nog vragen of opmerkingen? Neem dan contact met ons op.

Met vriendelijke groet,

Klantenservice NTI

[email protected] 31 (0)88-1630 606
www.nti.nl routebeschrijving

Alle klachten die gemeld zijn door Daisybb
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM