Klacht: Niet leverbaarheid van een standaard 51 cm spanband voor een stofafzuiging HBM200

J. Leerschool op 22 november 2023 over HBM Machines in de categorie Gereedschap & Machines

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Open
Datum 22 november 2023

Na meer dan drie maanden zijn de metalen spanbanden van 51 cm voor de HBM 200 niet leverbaar, wat leidt tot teleurstelling bij de klant. Ondanks het aanbod van een cadeaubon van € 10,- voor het ongemak, is de klant genoodzaakt een duurder alternatief aan te schaffen dat zelf in elkaar gezet moet worden. De leverancier heeft aangegeven dat het nog eens drie maanden kan duren voordat de spanbanden weer beschikbaar zijn.

Mijn Klacht:

Ruim 3 maanden zijn de metalen spanbanden 51 cm voor de HBM 200 niet leverbaar.

Contact opgenomen met de vraag wanneer deze weer beschikbaar zijn, melden ze dat het nog wel 3 maanden gaat duren.

Zeer teleurstellend antwoord voor een leverancier die al een hele tijd de gewone gebruiksartikelen van hun product niet kan leveren.

Er bestaat geen enkele verplichting voor een leverancier om onderdelen op voorraad te nemen/houden.
Ze hebben wel de plicht om uw apparaat weer werkend te krijgen en dat mag door omruilen of upgraden met bijbetaling naar iets nieuws.

HBM biedt een cadeaubon van € 10,- aan voor het ongemak.

Ondertussen een alternatief moeten kopen dat vele malen duurder is maar wel zelf in elkaar gezet moet worden, nu maar hopen dat deze wel goed afsluit.

Gewenste Oplossing:

minimaal de vergoeding van de alternatieve spanband. HBM heeft ook de factuur van dit alternatief ontvangen.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over HBM Machines

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over HBM Machines nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door J. Leerschool
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM