Klacht: Nickelodeon Familiefestival – slechte organisatie

G.G. Collard op 27 augustus 2019 over Nickelodeon in de categorie Omroepen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Omroepen
Status Open
Datum 27 augustus 2019

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Zondag 25 augustus naar het Nickelodeon Familiefestival in Almere. Bij aankomst op het parkeerterrein bleek dat we met 3 kinderen een half uur konden gaan lopen voordat we bij het festival zouden zijn. Nergens vantevoren aangegeven en mensen die aanwezig waren om de weg te wijzen, wisten niet eens waar het festival precies was en hoelang dat lopen was; van gezinnenbezoekers die niet al te blij keken en alweer op de terugweg waren, vernamen we al dat de organisatie ter plekke zeer slecht was. Kinderwagens mochten niet mee – erg handig met 2 van de 3 kinderen in een kinderwagenbuggy. Tassen werden gecontroleerd, nu is dat een goede zaak, maar flesjes water mochten niet mee, je zou anders verwachten bij 30graden plus en dan ook nog eens bij een festival voor kinderen. We zijn weer huiswaarts gekeerd, kinderen oververhit. Kortom: nooit meer!

Gewenste Oplossing:

Restitutie van toegangskaarten en parkeerkaart

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Nickelodeon

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Nickelodeon nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM