Klacht: klachten klachten klachten

beppie78 op 06 december 2012 over Nederwoon in de categorie Woningcorporaties

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Nederwoon
Categorie Woningcorporaties
Status Open
Datum 6 december 2012

Na twee maanden in een woning van Nederwoon te hebben gewoond, ervaart de huurder diverse problemen, waaronder lekkages in de badkamer en een slecht functionerende intercom. Daarnaast is de algemene staat van het trappenhuis verontrustend en ontvangt de huurder geen reactie op herhaalde verzoeken om hulp. Tot overmaat van ramp is er ook onterecht extra huur van de rekening afgeschreven.

Mijn Klacht:

Heb nu een woning via Nederwoon sinds 2 maanden, maar tis een drama.
Ten eerste toen ik hier kwam bleek de badkamer niet in order te zijn lekkage, een gat in het plafond hoorde van de andere bewoners dat dat al maanden was. Nu wel eens waar gemaakt, maar nu weer lekkage.
De algemene deur beneden sluit niet goed de intercom doet het niet het trappenhuis ziet eruit als een vervallen bouwplaats. Lamp doet het niet je breekt je nek in het trappenhuis als het donker is. Na meerdere malen te hebben gebeld( krijg ik te horen van u wordt terug gebeld) krijg ik dus geen reactie terug.
Ze hebben afgelopen keer huur extra van men rekening gehaald. Al met al hoop problemen die hun niet oplossen, maar wel verwachten van de bewoners dat de huur op tijd word betaald. :s

Gewenste Oplossing:

Dat alles in dit gebouw gemaakt wordt van schimmel tot trappenhuis en van badkamer tot lekkage

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM