Klacht: Onterechte boete

binbin_14 op 18 oktober 2018 over Nederlands Bedrijven Collectief in de categorie Adviesbureau

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Nederlands Bedrijven Collectief has resolved this complaint
Klacht opgelost op 8 april 2019
Reactie van het bedrijf:

De melder heeft de boete tot op heden niet voldaan, maar de melder heeft geen energiescan meer bij ons opgevraagd. Het dossier ligt momenteel bij onze juridische afdeling en deze zal worden beoordeeld of deze overgedragen kan worden aan onze...

Categorie Adviesbureau
Status Opgelost
Datum 18 oktober 2018

Een klant heeft in 2015 een overeenkomst gesloten met het Nederlands Bedrijven Collectief, waarbij beloofd werd dat er aanzienlijke besparingen mogelijk waren. De klant heeft echter geen voordelen ervaren en werd onterecht aangemeld voor grootzakelijk gebruik, terwijl dit niet van toepassing was. Na een overstap naar een andere energieleverancier bleek de klant niet in het systeem van NLBC te staan, en recentelijk werd er contact opgenomen door NLBC, terwijl de klant al lang was overgestapt.

Mijn Klacht:

Ergens in 2015 waren mensen geweest van Nederlands bedrijven Collectief . Ze hadden mooie praatjes met super voordelig tarieven dat ik zelf niets hoef te doen . En 1400eur per jaar kan besparen .
Maar tussentijd heb ik helemaal geen voordeel van gezien . Ze hebben me ook aangemeld voor groot zakelijke gebruik . Terwijl dat ik helemaal geen groot zakelijke aansluiting heb !
Tussen tijds was ik overgestapt naar ander engerie leverancier , voordat ik overstapte had ik nog gebeld met een iemand van ander partij naar NLBC
Volgens NLBC stond ik nog niet eens in ze systeem . En Nuon gebeld . Van Nuon kon gewoon overstappen . Alles prima gegaan .
Tot vorige maand Sept 2018 belde iemand van NLBC naar me of ik nog steeds bij Nuon wilde blijven . Ik zei aan de telefoon dat ik al lang overgestapt was naar ander (ze wisten zelf niet eens dat ik weg was bij Nuon ) waar moeten de voordeel zijn dan ! Hadden ze de telefoon opgehangen en nu stuur ze een boete per mail van 2500eur ! En dan nog incasso etc .
NLBC hebben gewoon niets voor me gedaan !

Gewenste Oplossing:

Boetevrij ! Wil niks meer met NLBC te maken hebben !

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Nederlands Bedrijven Collectief over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Nederlands Bedrijven Collectief in behandeling genomen

Bericht van Nederlands Bedrijven Collectief

7 jaren geleden - Geachte mevrouw Xu, Dank voor uw bericht. Wij betreuren uw negatieve ervaring met het Nederlands Bedrijven Collectief. Eind 2014 hebt u zich aangesloten bij het Nederlands Bedrijven Collectief en hebben wij een contract voor u gerealiseerd bij Nuon. Hiermee hebben wij een flinke besparing gerealiseerd ten opzichte van de tarieven die u daarvoor had bij Nuon. Zodoende is het contract bij Nuon in 2016 van start gegaan, na afloop van uw destijds huidige contract. Toen wij in 2018 contact met u opnamen bleek dat u was overgestapt naar een andere energieleverancier. Helaas heeft Nuon dat niet aan ons doorgegeven. Conform onze algemene voorwaarden hebben wij bij u een opzegvergoeding in rekening gebracht. U geeft aan dat u contact heeft gehad met ons en dat wij u niet konden vinden in het systeem. Van dit telefoongesprek kan ik helaas niets terugvinden. Dat Nuon tegen u heeft gezegd dat u kan overstappen is een interne beslissing van Nuon waar wij als Nederlands Bedrijven Collectief buiten staan. Dit betekent dus niet dat een overstap naar een andere energieleverancier ook een kosteloze annulering betreft bij het Nederlands Bedrijven Collectief. Dat u onder grootzakelijke voorwaarden bent aangemeld bij Nuon klopt, daarvoor sluit u zich immers aan bij een collectief. Wij kopen immers groot in en daardoor heeft u flink kunnen besparen. Wij begrijpen dat een opzegvergoeding nooit leuk is. Graag maken wij alsnog de besparing die gerealiseerd is voor u inzichtelijk middels een energiebesparingsscan. U kunt hiervoor een e-mail sturen met uw verzoek naar [email protected] onder vermelding van het kenmerk Klacht.nl. Wij vernemen graag van u. Met vriendelijke groet, Klantenservice Nederlands Bedrijven Collectief

Reactie van de melder van de klacht

7 jaren geleden - Het is trouwens meneer Xu Dat Nuon niet aan jullie hadden doorgegeven was ook niet mijn fout ! Nuon kon ook niks vinden niets met NLBC . Toen bij overstappen had ik nog contact opgenomen met jullie om te vragen hoe het zat . Jullie konden me nergens vinden in het systeem . Er was zelfs iemand bij van ander partij . We hadden ook naar Nuon gebeld . Nuon hadden aangegeven dat we kunnen overstappen . En in die tijd heb ik helemaal NIETS gezien van besparing of voordelen zoals jullie hadden beloofd 1400eur per jaar ! in Sept 2018 belden jullie me op of ik nog steeds bij Nuon wilde blijven , ik had toen al aangegeven dat ik overgestapt was . In jullie system wisten niet eens dat over was gestapt ! En eerst konden jullie me nergens vinden ! Jullie hadden me dan ook aangesloten bij groot zakelijk verbruik . Ik heb niet eens groot zakkelijk aansluiting ! Het gaat niet om groot inkoop . Gaat om groot zakkelijk aansluiting ! Ik heb gewoon kleine aansluiting . Anders heb ik nog te maken met kenter liander en engerie leverancier ! Jullie zijn super slordig ! Jullie hebben niets voor me gedaan Ik ga de boete ook niet betalen , het is gewoon onterecht !

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Nederlands Bedrijven Collectief een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM