Klacht: Ongewild reclame ontvangen met de verkeerde achternaam

mamaloe op 09 april 2019 over Nederland Isoleert in de categorie Bouwbedrijven

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Bouwbedrijven
Status Open
Datum 9 april 2019

Een consument ontvangt al meer dan twee jaar ongevraagde reclame van Nederland Isoleert en Nederland Schildert, beide afkomstig van hetzelfde bedrijf. De post is gericht aan de achternaam van de ex-echtgenoot, wat voor de klager pijnlijk en ongepast is, aangezien deze achternaam al bijna 11 jaar niet meer in gebruik is. Ondanks herhaaldelijk retour sturen van de post, blijft de ongewenste reclame binnenkomen.

Mijn Klacht:

Ik krijg al meer dan 2 jaar om de zoveel tijd post ontvangen van Nederland Isoleert en Nederland Schildert. 1 en dezelfde bedrijf.
Beide ongevraagde reclame komen bij hetzelfde bedrijf vandaan, ik heb al meerdere keren post retour gestuurd.
Het ergste vind ik dat ik deze ongevraagde en ongewilde reclame op de Achternaam van mijn ex echtgenoot ontvangt (al bijna 11 jr deze achternaam niet meer en een heel ander adres)
U begrijpt dat dit best pijnlijk en heel onpasselijk is.

Ik heb nooit om deze reclame gevraagd en al helemaal niet met een verkeerde achternaam.
Ik vind dit heel vervelend.
Ik wil dit nooit meer ontvangen en al helemaal niet ongevraagd blijven toe sturen.

Gewenste Oplossing:

Ik ben pas tevreden als dit bedrijf PER DIRECT stopt met post te versturen en al helemaal met de achternaam van mijn ex echtgenoot, dit maakt mij alleen maar bozer dat hier niet mee word gestopt.

Te schandalig voor woorden om dit te blijven versturen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Nederland Isoleert

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Nederland Isoleert nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM