Mijn Klacht:
Ik volg bij het NCOI de opleiding Small Business en Ondernemerschap. Met verbazend veel gemak heb ik al mijn modules in één keer afgerond met cijfers tussen de 7 en de 9. Voor de eindopdracht heb ik echter twee keer een onvoldoende gekregen. De laatste keer kreeg ik een 4,5 en was het commentaar vernietigend, terwijl ik er veel meer moeite voor heb gedaan dan bij de overige modules. Mijn vriendin heeft universitaire masters behaald en heeft mij begeleid bij het maken van de eindopdracht. Ze zegt ook niets van de beoordeling te snappen.
Mijn taalgebruik werd beoordeeld met een 6, terwijl ik een HBO minor Sportjournalistiek heb afgerond met een 10 (!) voor schrijvende journalistiek. Ik kan me niet voorstellen dat mijn taalvaardigheid zo erg achteruit is gegaan. Het is in ieder geval onmogelijk om dit te controleren, omdat ik de nagekeken eindopdracht niet kan inzien.
Het aanvragen van een herexamen kost bijna 200 euro. Ik heb sterk het vermoeden dat het streng nakijken van eindopdrachten met opzet wordt gedaan om hier geld aan te verdienen.
Gewenste Oplossing:
Wanneer ik een second opinion krijg bij een andere examinator. Ik wil er tevens op kunnen toezien dat het daadwerkelijk om een andere examinator gaat en deze persoon niet vooraf op de hoogte is gebracht van het feit dat het om een second opinion gaat (en de opdracht dus door het NCOI al eens eerder is beoordeeld met een onvoldoende).

