Klacht: NCOI laat studenten betalen voor fouten in examenbeoordeling

Joeridev op 07 oktober 2013 over NCOI in de categorie Opleidingen en cursussen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
NCOI has resolved this complaint
Klacht opgelost op 16 oktober 2013
Reactie van het bedrijf:

Het examenbureau van NCOI heeft de beoordeling opnieuw in behandeling genomen. Inmiddels heeft de student hierop een inhoudelijke toelichting ontvangen. Met vriendelijke groet, NCOI Opleidingsgroep Team Webcare

Bedrijf NCOI
Status Opgelost
Datum 7 oktober 2013

Een student van NCOI heeft geklaagd over de examenbeoordeling voor een eindopdracht, waarbij hij een onvoldoende ontving. Hij stelt dat er fouten zijn gemaakt in de beoordeling en dat de kosten voor herbeoordeling onterecht zijn, vooral omdat de motivatie voor het cijfer onjuistheden bevatte. Ondanks zijn verzoek om herbeoordeling, ervaart hij dat kritiek op de beoordeling niet serieus wordt genomen door het Examenbureau.

Mijn Klacht:

Als student (HBO Communicatie) verwacht ik een zorgvuldige, correcte examenbeoordeling en motivatie. Bij het NCOI worden je echter fikse herbeoordelingskosten in rekening gebracht, ook als concreet blijkt dat er fouten zijn gemaakt bij de oorspronkelijke beoordeling. Op het Examenbureau hoef je niet te rekenen: zij veegt bij voorbaat elke kritiek stellig van tafel.

Onlangs ontving ik een onvoldoende (5,0) voor een eindopdracht en hoewel ik het niet eens was met het cijfer, stuitte de “korte motivatie” mij het meest tegen de borst: 3 van de 8 aangedragen argumenten waren pertinent onjuist (de beoordelaar vond dat ik onderdelen vergeten was die niet in de examenvereisten stonden, er waren paragrafen over het hoofd gezien, etc.). Een verzoek tot herbeoordeling was het gevolg, doordat de onjuistheden in de motivatie het cijfer verre van rechtvaardigde. Ik had hierbij aangetekend dat ik bij voorbaat niet akkoord zou gaan met de kosten (75 euro), aangezien er fouten waren gemaakt in de beoordeling. Het cijfer bleef staan (er werden nieuwe argumenten aangedragen) en de kosten werden mij in rekening gebracht: het examenbureau van het NCOI beredeneert dat alleen bij een wijziging van een onvoldoende naar een voldoende er aantoonbaar sprake is van een fout van de organisatie en dus de kosten kunnen worden kwijtgescholden. Dit is ronduit absurd, aangezien er van een student ook verwacht wordt dat hij antwoorden correct kan motiveren om de uitkomst te rechtvaardigen (zeker bij een opleiding als Communicatie).

NCOI weigert overigens elke vorm van openheid over de examenbeoordelaars (ik heb het sterke vermoeden dat dit tweemaal door dezelfde persoon is uitgevoerd; over deze situatie onderhoud ik inmiddels contact met de Consumentenbond) en dit versterkt het beeld van een starre, onklantvriendelijke organisatie wiens algehele objectiviteit sowieso al in het geding is door de hoge herexamenkosten (195 euro).

Gewenste Oplossing:

Kwijtschelding van de herbeoordelingskosten. Een verzoek tot het indienen van een schriftelijke klacht, zoals ik zag bij andere studenten op deze site, vind ik duidelijk geen oplossing.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar NCOI over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NCOI in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NCOI een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NCOI

Heeft op 16 oktober 2013 om 13:53 geantwoord

Geboden Oplossing:

Het examenbureau van NCOI heeft de beoordeling opnieuw in behandeling genomen.
Inmiddels heeft de student hierop een inhoudelijke toelichting ontvangen.

Met vriendelijke groet,
NCOI Opleidingsgroep

Team Webcare

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM