Klacht: NCOI gewoon niet doen

Evdssdam op 23 december 2019 over NCOI in de categorie Opleidingen en cursussen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
NCOI has resolved this complaint
Klacht opgelost op 7 januari 2020
Reactie van het bedrijf:

Beste Evdssdam, Wat vervelend om te vernemen dat u hier tegenaan loopt. We komen hierover graag met je in contact. Helaas hebben we u tot op heden nog niet kunnen bereiken na meerdere pogingen vanuit onze kant. We verzoeken u...

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf NCOI
Status Opgelost
Datum 23 december 2019

Een klant heeft herhaaldelijk contact gehad met NCOI over de behandeling van ingeleverde documenten en het verzoek om een andere beoordelaar. Ondanks meerdere pogingen om de situatie op te lossen, bleef er onduidelijkheid en ontstonden er problemen bij het indienen van de documenten. Uiteindelijk is de klacht opgelost.

Mijn Klacht:

Vandaag weer contact gehad met het NCOI. 0p 13 december vroeg ik nogmaals om nu de ingeleverde stukken wat actiever te behandelen. Helaas op 23 december is deze mail nog niet in behandeling genomen.

Waarom deze haast? Op 26 november stelden ik een vraag aan het NCOI. Helaas was deze op 6 december niet beantwoord en heb ik dus gebeld. Mijn vraag was om mijn nieuwe documenten te laten beoordelen door een anderen beoordelaar. Ik kreeg idd het advies om mijn documenten nu niet in te leveren omdat zie dan bij dezelfde beoordelaar zouden komen. Maandag 9 december kreeg ik te horen dat ik geen nieuwe beoordelaar kreeg. Ik heb direct mijn documenten ingeleverd maar dit kon niet. Ik heb direct gebeld en ik moest het na 5 uur nog eens proberen. Om 5 uur weer geprobeerd maar zonder resultaat. Dinsdag 10 december weer gebeld. De online omgeving moest worden aangepast en ik zou op woensdag 11 december pas mijn documenten kunnen inleveren.

Waarom vragen om een nieuwe beoordelaar?
Ik ben ruim 30 jaar actief in de techniek en 11 jaar directeur van een IT bedrijf. De NCOI opleiding Informatica zou volgens mij goed aansluiten bij de ervaring die ik heb. Twee maanden voor ik aan deze opleiding begon starten ook mijn zwager aan deze NCOI opleiding. Hij studeerden dan ook eerder af en ik had een inkijk in hoe zaken moesten worden aangeleverd bij het NCOI. Helaas werden 10 van de 10 competentie opdrachten afgekeurd en 95% van de huiswerkopdrachten.

Het vreemde van deze Portofolio (huiswerk) opdrachten is dat deze ter voorbereiding op een les moeten worden gemaakt en vaak direct betrekking hebben op de praktijk. Bijvoorbeeld zoek in uw werk omgeving het gebruik van specifieke software na. Deze opdrachten worden tijdens de les gepresenteerd en besproken. Het is dan ook vreemd dat een beoordelaar 4 jaar later als commentaar geeft “het uitgewerkte is volgens mij niet de intentie van deze opdracht”

Of bij een opdracht waar bij staat WERK UIT OP 1 A4-tje het commentaar staat data er geen uitwerking is van de data die ik gebruik. Deze uitwerking zou 21 A4-tjes zijn.

Dan de 10 afgekeurde competentie opdrachten. Mijn studiebegeleider van het NCOI geeft aan dat er met verkeerde criteria is nagekeken. Het heeft mij heel veel tijd gekost om het NCOI hiervan te overtuigen maar ik kreeg gelijk. Alles werd met nieuwe criteria nagekeken. En weer alle competenties en 95% van de huiswerk opdrachten werden als onvoldoende bestempeld.
Heel bijzonder omdat er aan sommige documenten is mee gewerkt in de praktijk omgeving waarvan de documenten wel zijn goed gekeurd.

Mijn studiebegeleider geeft ook aan niet te begrijpen wat de beoordelaar wil zien in de documenten. Als tip geeft hij “Zet je uitwerkingen op briefpapier”.

Gewenste Oplossing:

Uit de communicatie met het NCOI of het alsnog afronden van de studie verwacht ik niet veel meer.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar NCOI over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NCOI in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NCOI een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NCOI

Heeft op 07 januari 2020 om 12:59 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Evdssdam,

Wat vervelend om te vernemen dat u hier tegenaan loopt. We komen hierover graag met je in contact. Helaas hebben we u tot op heden nog niet kunnen bereiken na meerdere pogingen vanuit onze kant. We verzoeken u om contact met ons op te nemen.

Met Vriendelijke groeten,

NCOI Opleidingen

Evdssdam

Heeft op 13 januari 2020 om 17:00 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Klacht is onterecht op opgelost gezet.

Bericht van NCOI

6 jaren geleden - Beste Evdssdam, Inmiddels staan wij met u in contact over uw klacht. Uiteraard kunt u ons bereiken via de telefoon enof mail. Met vriendelijke groeten, NCOI Opleidingen

Alle klachten die gemeld zijn door Evdssdam
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM