Klacht: Masterklas Cultuur en verandering o.a. opleiding MMC

Michael Koole op 01 december 2020 over NCOI in de categorie Opleidingen en cursussen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
NCOI has resolved this complaint
Klacht opgelost op 19 januari 2021
Reactie van het bedrijf:

Beste Michael, Dank je wel voor het delen van jouw feedback over de masterclass die je bij ons hebt gevolgd. We vinden het spijtig dat één en ander niet prettig voor je is verlopen waardoor je hebt besloten jouw opleiding...

Bedrijf NCOI
Status Opgelost
Datum 1 december 2020

Een student van de masterklas Cultuur en Verandering bij NCOI ervaarde problemen met de organisatie en communicatie van de docent. De docent gaf een week voor de start aan via Teams te willen werken, maar bleef daarna inactief, waardoor een medestudent de technische zaken moest regelen. Daarnaast was er onduidelijkheid over het lesrooster en de lesinhoud, wat leidde tot onzekerheid bij de student, die ook vond dat de lessen eenzijdig waren.

Mijn Klacht:

Een week voor de start van de masterklas gaf de docent aan via Teams te willen werken en liet daarna een week niks van zich horen. Een student van de masterklas moest regelen dat we via Teams konden werken want dit kon de docent niet zelf. Aan het einde van de les gaf hij aan de dat we niet 4x maar elke week les zouden krijgen terwijl ik om de week werk en hier niet op voorbereid was. Ook gaf hij aan dat alle stof bij de NCOI niet meer van toepassing is maar dat we hem moeten volgen en moeten vertrouwen. Ik heb bij hem aangegeven dat ik best onzeker ben omdat ik net start met de studie maar daar werd niet echt rekening mee gehouden. De PowerPoints voor de lessen waren niet allemaal in orde en hij moest vaak nog ter plekke bedenken wat hij wel en niet ging gebruiken. Het was redelijk eenzijdig: zijn 3-hoek, zijn boekje wat hij gaat uitgeven, zijn werk bij de NCOI, zijn accountant klus oftewel redelijk narcistisch en heel erg vaak hetzelfde. Tijdens de lessen gebeurde het regelmatig dat hij midden in een gesprek de deur ging open doen, met zijn moeder aan de telefoon zat, ruzie maakte (bijna 15) minuten met iemand van de NCOI. Vaak dezelfde studenten aan het woord omdat die het meest assertief waren met als eerste reageren. Kortom niet echt een fijne start van een nieuwe opleiding als je al hebt aangegeven dat je wat onzeker bent. Ik wilde niet eerder klagen omdat ik geen zin had in gezeur en een docent met wie ik dan mot heb bij mijn eerste masterklas. Na zijn minder goede beoordeling heeft hij namelijk een student die kritiek had publiekelijk afgezeken en gezegd dat het wat hem betreft niet meer hoeft als we niet tevreden zijn. Dat hij al binnen is en dit doet om ons wat te leren maar dat als wij niet tevreden zijn hij er wel mee stopt. Al met al stond ik al op het punt om de handdoek in de ring te gooien maar hoopte dat het volgende onderdeel beter zou gaan. Vrijdag 20 november zat ik klaar voor de eerste les van Fase 1 en bleek dat ik op de een of andere manier niet was toegevoegd. Dit was voor mij de druppel en ik heb toen gebeld dat ik wil stoppen met de opleiding. De mevrouw die ik aan de lijn had heeft nog geprobeerd mij in de les te krijgen maar dat is ook niet gelukt.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden wanneer alleen de masterklas cultuur en verandering in rekening wordt gebracht en de rest van mijn opleiding wordt terug betaald. Ik vind dit meer dan redelijk aangezien er best wat mensen niet tevreden waren over deze masterklas.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar NCOI over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NCOI in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NCOI een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NCOI

Heeft op 19 januari 2021 om 12:24 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Michael,

Dank je wel voor het delen van jouw feedback over de masterclass die je bij ons hebt gevolgd. We vinden het spijtig dat één en ander niet prettig voor je is verlopen waardoor je hebt besloten jouw opleiding voortijdig te beëindigen.
Inmiddels hebben we de uitschrijving met elkaar afgerond. Intern hebben we verdere opvolging gegeven aan jouw klacht. Jouw ervaring als student is waardevolle informatie en leert ons waar we kunnen verbeteren. Dank je wel daarvoor.

Met vriendelijke groet,
NCOI Opleidingen

Alle klachten die gemeld zijn door Michael Koole
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM