Klacht: Markus Verbeek Praehep

RD Ali op 30 augustus 2019 over NCOI in de categorie Opleidingen en cursussen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
NCOI has resolved this complaint
Klacht opgelost op 2 september 2019
Reactie van het bedrijf:

Geachte ED Ali, Hartelijk dank voor het delen van uw ervaring met betrekking tot uw opleiding. Markus Verbeek Praehep is onderdeel van NCOI Groep. Uw klacht hebben wij onder de aandacht gebracht bij collega Business partner Markus Verbeek Praehep. Zij...

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf NCOI
Status Opgelost
Datum 30 augustus 2019

Een student van Markus Verbeek, onderdeel van NCOI, heeft problemen ondervonden met de toegang tot zijn leeromgeving na het afronden van twee van de drie modules. Ondanks de belofte om vier jaar de tijd te hebben voor het behalen van het diploma, bleek de toegang tot het studiemateriaal na een bepaalde periode te zijn afgesloten, wat niet duidelijk was gecommuniceerd. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Ik volg een opleiding bij Markus Verbeek (onderdeel van NCOI) sinds September 2018 en heb 2 van de 3 modules afgerond. Ik besloot om de tweede (en ‘makkelijkste’) module voor het laatst te bewaren. Door een zomervakantie kwam ik er rond mei-juni niet aan toe en nu wilde ik inloggen in mijn leeromgeving van E-connect om het op te pakken. Het bleek tot mijn verbazing dat alles was afgesloten en ik geen gebruik meer kon maken van bijv. de oefenvragen! Dit was nergens duidelijk aangegeven of vermeld door de leraren (wellicht in de Algemene Voorwaarden of zo maar niet duidelijk herhaald of benoemd). Waarom wordt er dan gezegd dat je 4 jaar de tijd hebt om je diploma te behalen als je maar een beperkte periode toegang tot het materiaal hebt?

Ik heb nog geprobeerd de helpdesk te bellen maar mevrouw zei dat ze de module niet met een maandje kon verlengen zodat ik het kon gebruiken om te leren. Ik heb haar toen gevraagd of ik de oefenvragen (4 lessen) die online stonden dan per mail zou kunnen ontvangen, bijv. in een Word-bestand, ook dat was niet mogelijk want ‘daar kunnen we niet bij’, Ze moeten toch ergens staan opgeslagen?

Gewenste Oplossing:

Ik wil graag verlenging van mijn online leeromgeving voor de module Personeel, Organisatie en Communicatie, ook al is het voor één maand. Als dat niet mogelijk is, wil ik graag de oefenvragen voor lessen 1 t m 4 per e-mail ontvangen om me voor te kunnen bereiden op het examen.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar NCOI over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NCOI in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NCOI een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NCOI

Heeft op 02 september 2019 om 12:51 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte ED Ali,

Hartelijk dank voor het delen van uw ervaring met betrekking tot uw opleiding.
Markus Verbeek Praehep is onderdeel van NCOI Groep. Uw klacht hebben wij onder de aandacht gebracht bij collega Business partner Markus Verbeek Praehep. Zij nemen uw klacht in behandeling en zullen hiertoe contact met u opnemen. Als NCOI Opleidingen sluiten wij hiermee uw klacht op klacht.nl. Hiermee krijgt uw klacht automatisch de status 'opgelost'. Wij adviseren u direct contact op te nemen Markus Verbeek Praehep indien u nog vragen of opmerkingen heeft aangaande uw klacht.

Met vriendelijke groet,
NCOI Opleidingen

RD Ali

Heeft op 04 september 2019 om 21:41 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

We zijn 3 werkdagen verder en ik ben nog steeds niet gebeld voor een degelijke oplossing. De kwestie is ZO simpel. Net zo simpel als dat jullie de klacht afschuiven en afsluiten en zoiets hebben van 'zij bekijken het maar' terwijl het een zakenpartner van jullie is! Dan vragen jullie mij om Markus Verbeek te bellen terwijl ik dat al had gedaan voordat ik de klacht hier uitte en dat heb ik in mijn klacht aangegeven. Ik verwacht ook niet dat ik gebeld ga worden zoals jullie beweren. Mijn vervolgopleiding (MBA) zou bij jullie €4000,- kosten en ik keek ernaar uit, maar na deze ervaring doe ik die opleiding wel elders.

Bericht van NCOI

6 jaren geleden - Beste RD Ali, Uw heeft uw klacht gericht aan NCOI Opleidingen, uw klacht richt zich op uw opleiding bij Markus Verbeek Praehep. Zowel NCOI Opleidingen als Markus Verbeek Praehep vallen onder NCOI Groep, maar we zijn twee verschillende onderwijsinstellingen . Uw inschrijving staat bij Markus Verbeek Praehep geregistreerd. In het kader van de AVG kan NCOI Opleidingen uw klacht niet op inhoud behandelen. Onze excuses voor het ongemak. Wij vertrouwen erop dat er op korte termijn contact met u wordt opgenomen door Markus Verbeek Praehep. Met vriendelijke groet, NCOI Opleidingen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM