Klacht: examen schriftelijke examen

gita2508 op 02 november 2013 over NCOI in de categorie Opleidingen en cursussen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
NCOI has resolved this complaint
Klacht opgelost op 5 november 2013
Reactie van het bedrijf:

NCOI heeft naar aanleiding van de klacht contact opgenomen en een inhoudelijke toelichting gegeven. Met vriendelijke groet, NCOI Opleidingsgroep Team Webcare

Bedrijf NCOI
Status Opgelost
Datum 2 november 2013

Een student van NCOI heeft een schriftelijk examen afgelegd en was ervan overtuigd een goed resultaat te behalen. Na ontvangst van een cijfer van 5,9 en het opvragen van de puntenverdeling, ontdekte de student dat bepaalde antwoorden niet goedgekeurd waren, ondanks overeenkomsten met de literatuur. Door het behaalde cijfer is het indienen van een herbeoordeling of bezwaar niet mogelijk, wat de student als frustrerend ervaart.

Mijn Klacht:

Onlangs heb ik een schriftelijk examen afgelegd.Ik wist 110% dat ik dit examen goed had gemaakt en ruim voldoende zou halen. Binnen 6 dagen na het afleggen van je examen mag je een bezwaar indienen. Ik ging ervan uit dat mijn antwoorden aardig overeenkwamen met die van NCOI. Dus bezwaar was niet nodig. Ik kreeg na 4 weken te zien dat ik een 5,9 had gekregen. Ik was verbaasd over mijn cijfer en heb de puntenverdeling opgevraagd. Hieruit blijkt dat NCOI bepaalde vragen niet goed heeft gekeurd, terwijl mijn antwoorden overeenkomen met het literatuur. En aangezien ik een 5,9 heb, voldoende, mag en kan ik geen herbeoordeling aanvragen of een bezwaar indienen. Als student sta je in zo’n situatie machteloos. Dat vind ik erg jammer! Ik vind uberhaupt erg vreemd dat je alleen een bezwaar kunt indienen voordat je de cijfer bekend is gemaakt. NCOI verwacht toch niet dat wij alles letterlijk uit de boeken de antwoorden beschrijven. Het is toch ook toegestaan om het in je eigen woorden te vermelden? Dat blijkt dus helaas niet zo te zijn.

Gewenste Oplossing:

Ik zou het erg op prijs stellen als NCOI naar mijn argrumentatie wil luisteren en de vragen/antwoorden opnieuw zou willen beoordelen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar NCOI over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NCOI in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NCOI een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NCOI

Heeft op 05 november 2013 om 10:05 geantwoord

Geboden Oplossing:

NCOI heeft naar aanleiding van de klacht contact opgenomen en een inhoudelijke toelichting gegeven.

Met vriendelijke groet,
NCOI Opleidingsgroep

Team Webcare

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van NCOI beoordeeld.

gita2508

Heeft op 05 november 2013 om 18:39 geantwoord

NCOI heeft met mij contact opgenomen mbt de klacht. Zij bieden mij een herbeoordeling aan op de kosten van NCOI, maar mocht het cijfer lager zijn dan mijn huidige cijfer dan dien ik de kosten wel te betalen. Ik zal het aanbod van NCOI aannemen en ben uiteraard benieuwd naar het cijfer van de herbeoordeling. Als dat nu nog lager uitvalt dan heb ik mijn vraagtekens over de kwaliteit van de beoordelaars. Dat zou betekenen dat hier geen eenduidige beleid wordt gehandteerd.
In ieder geval ben ik tevreden dat NCOI samen met de student probeert om het probleem zo goed mogelijk op te lossen.

Alle klachten die gemeld zijn door gita2508
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM