Klacht: Examen management overheid en non-profit

L.Spijk op 10 december 2012 over NCOI in de categorie Opleidingen en cursussen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
NCOI has resolved this complaint
āœ… Klacht opgelost op 3 juni 2013
Reactie van het bedrijf:

NCOI Opleidingsgroep heeft het examen voorgelegd aan de Examencommissie. Onze studenten zijn na de herbeoordeling geïnfomeerd over de uitspraak. NCOI vertrouwt erop, hiermee een passende oplossing te hebben geboden. Met vriendelijke groet, NCOI Opleidingsgroep

Bedrijf NCOI
Status Opgelost
Datum 10 december 2012

Een deelnemer aan het examen voor management in de overheid en non-profit op 8 december 2012 uit zijn onvrede over de inhoud van het examen, dat volgens hem niet overeenkwam met de behandelde leerdoelen en stof. Hij merkt op dat veel kandidaten het examen niet konden maken en roept anderen op om bezwaar in te dienen, zodat de procedure kan worden gestart.

Mijn Klacht:

Het examen van afgelopen zaterdag (08-12-12) is geen reflectie van de leerdoelen en de leerstof die behandeld is op de lesdagen en in/door alle boeken. Nog nooit gezien dat er mensen gewoon naar huis gingen omdat ze er gewoon geen antwoord opkonden geven. En alle theorie die geleerd moest worden, is niets van gevraagd. Om bezwaarprocedure te laten behandelen door het NCOI dient minimaal 20% een bezwaar te hebben ingediend. Hierbij wil ik graag duidelijk maken dat het van belang is om bezwaar in te dienen indien men het met mij eens is.

Gewenste Oplossing:

-

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NCOI in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NCOI een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NCOI

Heeft op 03 juni 2013 om 14:56 geantwoord

Geboden Oplossing:

NCOI Opleidingsgroep heeft het examen voorgelegd aan de Examencommissie.
Onze studenten zijn na de herbeoordeling geïnfomeerd over de uitspraak.

NCOI vertrouwt erop, hiermee een passende oplossing te hebben geboden.

Met vriendelijke groet,
NCOI Opleidingsgroep

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM