Klacht: 5 min te laat bij examen

RobinP123 op 18 april 2016 over NCOI in de categorie Opleidingen en cursussen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
NCOI has resolved this complaint
Klacht opgelost op 22 april 2016
Reactie van het bedrijf:

NCOI heeft de klacht in behandeling genomen en de student is door het Examenbureau schriftelijk van een reactie voorzien. Het examen wordt doorgeschoven naar het eerstvolgende moment en voor de kosten is een gepaste oplossing geboden. De student heeft inmiddels...

Bedrijf NCOI
Status Opgelost
Datum 18 april 2016

Een deelnemer aan een examen bij NCOI op 16 april arriveerde om 10.05 uur, vijf minuten na de starttijd, en kreeg geen toegang tot het examen. Ondanks het feit dat de vertraging te wijten was aan drukte bij de jaarbeurs, werd er een herexamen van 195 euro opgelegd, wat de klager als onacceptabel beschouwt, gezien de hoge studiekosten en eerdere soepelere regels omtrent laatkomers.

Mijn Klacht:

Afgelopen zaterdag 16 april examen moeten maken om 10.00 uur.
Vanwege drukte om en nabij de jaarbeurs stond ik om 10.05 voor de hal waar het examen werd gemaakt.
De toegang werd mij hier geweigerd omdat ik 5 min te laat was met nog een aantal anderen.

Ik weet dat ik te laat ben, maar om dan een herexamen a 195 euro af te dwingen?!?!
Om 9.50 uur was ik al bij de jaarbeurs maar door de drukte met parkeren werd het dus 10.05. Als ik mijn auto op de stoep had gezet had ik een boete a 90 euro kunnen riskeren en was ik goedkoper uit geweest!!
Dit is totaal onacceptabel, studie van ruim 8.000 euro en dan doodleuk voor 5 min te laat door omstandigheden een herexamen laten aanvragen a 195 euro. Voorheen konden mensen gewoon nog 5 a 10 minuten na start nog inlopen, nog wel 20 minuten zelfs! Is blijkbaar opeens veranderd.

Ik weet dat ik te laat ben, maar om iemand zo af te straffen door zoveel te laten betalen daarvoor?!

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als zij mij een herexamen inplannen KOSTELOOS voor het eerstvolgende examenmoment!
Te laat komen zal ik ook zeker niet meer doen want nu deze regels bekend zijn, zal ik voor de zekerheid om een uur eerder vertrekken en een uur uit me neus eten in de jaarbeurs om te laat komen te voorkomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar NCOI over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NCOI in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NCOI een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NCOI

Heeft op 22 april 2016 om 08:51 geantwoord

Geboden Oplossing:

NCOI heeft de klacht in behandeling genomen en de student is door het Examenbureau schriftelijk van een reactie voorzien. Het examen wordt doorgeschoven naar het eerstvolgende moment en voor de kosten is een gepaste oplossing geboden. De student heeft inmiddels laten weten akkoord te zijn met deze oplossing.

Met vriendelijke groet,
NCOI Opleidingen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM