Mijn Klacht:
Zoals gebruikelijk doet mijn echtgenote (kleine ZZP-ondernemer) op 29 oktober 2024 bij 123inkt.nl een bestelling huismerk-inkt (factuur 27988951) voor haar trouwe printer.
Ook nu zouden hun (2x) zwarte huismerk-inktcartridges de originele HP 364XL (CN684EE) inktcartridges ‘zwart hoge capaciteit’ moeten kunnen vervangen, en idem dito zou hun (1x) huismerk-multipack kleur wederom de originele HP 364XL multipack kleur cyaan/magenta/geel moeten kunnen vervangen.
Helaas pakt het anders uit. Raar, maar waar: de chips op de nieuwe inktcartridges van 123inkt.nl blijken op een andere plek te zitten dan bij de inktcartridges, die 1213inkt eerder altijd leverde.
Gevolg: de printer is nu onmogelijk in staat te communiceren met deze nieuwe aanwinsten. Printen draait dus op een NO GO uit; hoe logisch.
Tijdens de eerste contacten met klantenservice ontstaat vervolgens het beeld dat zij hier niet eerder mee geconfronteerd zijn. Jammer daarbij is wel dat in eerste instantie (het bestaan van) het probleem ronduit ontkent wordt. Alsof je nauwelijks serieus te nemen valt … en een niet-bestaand probleem suggereert. Ook naderhand wenst 123inkt.nl zich niet te herkennen in het probleem … ondanks de meerdere keren toegezonden diverse foto’s van de geconstateerde verschillen tussen de oude en nieuwe versies.
De enige oplossing, die men weet te bedenken, is het tot drie keer toezenden van wederom nieuwe inktcartridges. Misschien in de hoop dat er nu wel passende exemplaren tussen zitten? Géén idee! Hoe dan ook, ook deze inktcartridges blijken hetzelfde euvel te kennen. En dus gaan ook deze inktcartridges retour naar 123inkt.nl.
Frustrerend wordt het, als klantenservice hierna aangeeft géén andere oplossing te zien dan ’toch maar’ de originele inktcartridges van HP aan te schaffen. Hoe zo dan? Verschillen die HP-inktcartridges dan toch van die van de 123inkt-klonen?
Als vrouwlief aangeeft dat niet te willen, ontvangt ze een CREDIT-nota (nr. 28594726) voor de gehele factuur (27988951). Kennelijk heeft ook klantenservice besloten de handdoek in de ring te gooien.
Je zou dan denken: Hé, hé, het heeft flink lang geduurd, maar kennelijk komen we nu ergens.
Wederom Helaas, pindakaas …. Weliswaar blijkt dat 123inkt.nl op 9 januari 2025 een bedrag van EUR 33,00 naar de betaalrekening van vrouwlief overgeboekt heeft. Maar op de CREDIT-nota (28594726) staat toch echt EUR 78,45 als totaalbedrag vermeld. En dat is ook volstrekt logisch, want ook het totaalbedrag van de destijds betaalde aankoopfactuur (27988951) bedroeg namelijk EUR 78,45. Uiteraard zijn alle aangeschafte artikelen ongebruikt (want onbruikbaar) geretourneerd en door 123inkt.nl ook als zodanig ontvangen. Dus kennelijk gaat er (ook) hier iets mis.
Na wederom talloze contactpogingen heeft vrouwlief het Inmiddels opgegeven. Daarom heb ik maar besloten om deze ‘frustratie’ op KLACHT.nl te plaatsen. Wellicht levert dit wel het gewenste resultaat op. Al was het maar om de bedrijfsadministratie financieel sluitend te krijgen …
Gewenste Oplossing:
Graag alsnog het restantbedrag van de CREDIT-factuur 28594726 overboeken naar de bekende tegenrekening (voor betreffende gegevens: zie uw administratie ... o.a. met betrekking tot factuur 27988951 en bijbehorende CREDIT-factuur 28594726).
Totaalbedrag CREDIT-factuur: EUR 78,45
Reeds ontvangen (d.d. 9-1-2025): EUR 33,00
Nog te ontvangen: EUR 45,45


