Klacht: Besteld, betaald, niks ontvangen

Birgitta op 31 juli 2013 over Mr. Chubbs in de categorie Internetshops - Mobiele telefoons

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Mr. Chubbs
Status Open
Datum 31 juli 2013

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik heb bijna twee en halve week geleden twee telefoon hoesjes besteld en direct betaald via Ideal, maar niks ontvangen (levertijd max vier dagen) en het bedrijf is ook niet te bereiken. Drie e-mails gestuurd, maar geen reactie. Als je ze belt dan krijg je te horen dat het nummer niet in gebruik is. Kortom, ik vrees dat ze niet meer bestaan en kan er dan niet over uit dat ze de site niet uit de lucht halen.

Gewenste Oplossing:

Alsnog mijn bestelling ontvangen en anders mijn geld terug

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Mr. Chubbs nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM