Klacht: Klacht over te strakke kousen nog steeds niet opgelost

user-1409590 op 11 januari 2018 over Movetek in de categorie Verzorgingsprodukten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Movetek
Status Open
Datum 11 januari 2018

Een klant van Movetek heeft herhaaldelijk geklaagd over te strakke kousen die zijn geleverd, maar heeft geen oplossing ontvangen. Na een telefoongesprek waarin Movetek aangaf geen passende kousen meer te willen verstrekken, werd de klant naar een andere leverancier verwezen. Een second opinion heeft aangetoond dat er foutmetingen zijn gedaan, wat heeft geleid tot ernstige pijnklachten en beknelling in de benen.

Mijn Klacht:

Movetek heeft mij veel te strak zittende kousen geleverd en na mijn herhaaldelijke schriftelijke beklag nog steeds geen optimaal passende kousen geleverd. Omdat ze geen zin meer in mij hadden hebben ze me telefonisch laten weten geen goed passende kousen meer te willen verstrekken en me gezegd dat hiermee de kous af is en me doodleuk naar een ander gestuurd. De kousen die geleverd zijn zitten nog steeds veel te strak en nu blijkt, na een second opinion bij een andere leverancier dat er zowel bij het rechter- als linkerbeen foutmetingen zijn gedaan en dat ik daarom zoveel pijnklachten heb ervaren de afgelopen 8 maanden. Mijn benen, en vooral mijn linkerbeen is ernstig bekneld geweest. Hierdoor had ik tintelende voeten en zakte ik constant door mijn been. Meerdere malen heb ik dit tijdens metingen aangegeven, alsook schriftelijk. Ik heb foto\’s gemaakt van de beknellingen, maar ik werd gewoon niet goed gehoord. De therapeutisch elastische kousen zijn wel gedeclareerd bij mijn zorgverzekeraar, waarvoor ik mijn eigen risico heb moeten betalen. Inmiddels ben ik bij een nieuwe leverancier voor een nieuw paar kousen (mijn zogenaamde recht op een vervolgpaar) en deze zijn direct goed aangemeten en ben ik van mijn ernstige pijnklachten af. Het eerste paar kousen is dus nog steeds fout. Vorig jaar ben ik ook al maanden bezig geweest met Movetek en werd er ook fout op fout gemaakt. Ik ben er compleet overspannen van en heb ernstige schade opgelopen. Ik heb hierdoor niet kunnen lopen. Uiteindelijk is er vorig jaar een paar kousen gekomen wat dus ook veel te strak was aangemeten. Na maanden hiermee te hebben getobd, en een oplopende pijncirkel, moest ik dus dit jaar in mei vervroegd kousen aanvragen. Vanaf mei tot en met december 2017 zonder goede kousen moeten doen met alle gevolgen van dien. Niet kunnen lopen. Ik kan nu pas mijn eerste passen gaan zetten na ellenlang gesukkel met Movetek. Ik vind het een grote schande hoe zij mij hebben behandeld. Ik wordt gewoon niet gehoord en serieus genomen.

Gewenste Oplossing:

Ik eis mijn geld terug, te weten 128 euro of een goed passend paar kousen die niet knellen, zoals de kousen die ik van mijn nieuwe leverancier heb mogen ontvangen.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)
Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM