Klacht: VIP doe het zelf arrangement

jaccomiranda op 24 september 2013 over Monroes in Rotterdam in de categorie Beauty & Wellness

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Beauty & Wellness
Status Open
Datum 24 september 2013

Een klant heeft een VIP arrangement geboekt bij Monroes in Rotterdam voor de verjaardag van haar zus, maar was zeer teleurgesteld over de kwaliteit van de faciliteiten. De klant beschrijft het onderkomen als vies en oud, en vond de aangeboden behandelingen, waaronder een hammam, niet voldoen aan de verwachtingen. Ze beschouwt de prijs van het arrangement als veel te hoog en voelt zich opgelicht, en heeft haar klacht ook bij de directie ingediend.

Mijn Klacht:

Voor mijn zus haar verjaardag leuk VIP arrangement geboekt, totale waarde € 183,=. Dit viel zo tegen, slecht vies en oud onderkomen. Geen hammam behandeling dit was een onderdeel van de Hammam, dit hield in staand in de olijfolie gesmeerd (1 min), de sauna in, afdouchen, je moest jezelf scrubben (handschoen te koop voor E 4,=, stond incl. in het arr.) pakking in 1 minuut staand ingesmeerd en 29 min zitten en weer afdouchen. Knabbelvisjes en medische pedicure (lees nagelknippen en nagels lakken) Hier zou ik zelf nooit ruim € 90,= p.p. voor betalen. Stoomcabine etc niet gezien. Ik vind zelfs de
E 50,= veel te veel. Echt pure oplichting. Klacht ook kenbaar gemaakt bij directie. Hammam was gewoon bij te boeken hoor voor nog eens E 20,= p.p. Schandalig. Als groupon nooit meer in zee gaan met dit bedrijf.

Gewenste Oplossing:

Geld terug. Gespaard voor het verjaardagskado en ik schaamde me diep voor dit kado. Niet gekregen waarvoor betaald.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Monroes in Rotterdam

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Monroes in Rotterdam nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM