Klacht: Geen teruggave van geld

AzizBouyahyaoui op 20 oktober 2020 over ML Tours in de categorie Reizen Algemeen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf ML Tours
Categorie Reizen Algemeen
Status Nieuwe klacht
Datum 20 oktober 2020

Een klant van ML Tours heeft aangegeven dat zijn reizen zijn geannuleerd vanwege corona, maar tot nu toe heeft hij geen teruggave van zijn geld ontvangen. Ondanks herhaalde beloften van het bedrijf om het bedrag te storten, blijft de klant zonder terugbetaling.

Mijn Klacht:

de reizen zijn door mltours geannuleerd ivm de wel bekende oorzaak (corona). Elke keer krijg ik van mltours te horen dat ze geld gaan storten maar niks tot heden.

Gewenste Oplossing:

geld terug en NOOIT MEER MLTOURS. ik betaal liever meer.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over ML Tours

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over ML Tours nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door AzizBouyahyaoui
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM