Mijn Klacht:
Op 19 februari 2019 werd ik telefonisch benaderd Door Sven Brouwer van uw bedrijf met de misleidende naam MKB Collectieven. In dat telefoongesprek vroeg hij mij of hij namens dat bedrijf vrijblijvend aanbiedingen mocht doen met betrekking tot energie. Op de uitdrukkelijk vraag of het ontvangen van aanbiedingenoffertes mij ook geld zou kosten antwoordde hij negatief. Deelname aan het “collectief” waarbij MKB Collectieven mij eens in de 14 dagen een aanbod per mail zou sturen, zou mij niets kosten.
Sven Brouwer heeft de nadruk gelegd op de vrijblijvendheid van de offertes er niet bij gezegd dat het aanbod dat mij vervolgens per e-mail zou worden toegestuurd er een zou zijn die stilzwijgend overgaat in een overeenkomst indien ik niet nadrukkelijk afwijs. De redelijkheid en billijkheid die door de wet wordt verbonden aan een soortgelijke overeenkomst vereist dat de eventuele afkomstige afnemer duidelijk wordt verteld wat de gang van zaken zal zijn. Echter is in dit geval (en waarschijnlijk in meer gevallen, getuige veel Google-recensies en klachten via MKB-portalen) gebruik gemaakt van de drukte waarin een kleine ondernemer zich bevindt, waardoor hier sprake is van een dwaling. Er is een verkeerde voorstelling van zaken gegeven, veel gebruik gemaakt van suggestie en ik heb niet voldoende kennisgenomen van het gevolg van het ontvangen van aanbiedingen. Ik heb uitdrukkelijk “ja” gezegd tegen het ontvangen van offertes, niet tegen het stilzwijgend aangaan van een contract.
Bovendien is het zeer ongebruikelijk om een vrijblijvende offerte stilzwijgend te laten overgaan in een contract. Dit mag alleen wanneer alle omstandigheden en gedragingen van mij als afnemer erop wijzen dat ik akkoord ga. Ten eerste zijn er te weinig contactmomenten geweest om redelijkerwijs te mogen aannemen dat ik wel akkoord ga met het eerste de beste aanbod. Ten tweede wordt in het systeem van een aanbod sturen per e-mail en die stilzwijgend laten ingaan teveel overgelaten aan het toeval. Op het moment dat de e-mail in de spambox belandt (zoals bij mij het geval was) of een link in de e-mail niet te openen is, zit je vast aan een contract. Ten tweede wordt in de welkomstmail gesproken van een partnership met Total Gas Power Nederland teneinde “nóg betere tarieven en voorwaarden te krijgen”. Als ik dan vervolgens een aanbod krijg met hogere tarieven dan in mijn huidige contract (het aanbod dat ik aanvankelijk niet gezien heb, maar dat mij op 15 maart nogmaals door uw medewerker is gestuurd n.a.v. van zijn vraag om een bankmachtiging), is er geen enkele reden om aan te nemen dat ik met dit aanbod stilzwijgend akkoord wens te gaan.
Gewenste Oplossing:
Mijn eis is dan ook gezien bovenstaand om het contract dat stilzwijgend is afgesloten met Total Gas Power Nederland per direct nietig te verklaren. De beëindiging van mijn contract met Van de Bron is een foutieve switch en moet worden teruggedraaid. Ik wens hierna ook geen aanbiedingen meer te ontvangen van MKB Collectieven.

