Klacht: Terugbetaling betaalde kosten

Rex01122016 op 21 augustus 2020 over Mijnverklaring in de categorie Algemeen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 24 september 2020
Reactie van het bedrijf:

Geachte heer Hole, Het spijt ons dat u niet tevreden bent met onze diensten.  Ik heb vanuit de directie de opdracht gekregen om - samen met u - het gesprek aan te gaan en een oplossing te vinden voor uw...

Categorie Algemeen
Status Opgelost
Datum 21 augustus 2020

Een klant heeft een klacht ingediend over de kosten van een VOG-aanvraag bij Mijnverklaring. De klant betaalde €41, terwijl de werkgever had aangegeven dat de kosten €33,85 zouden zijn. Ondanks het verzoek om terugbetaling van het te veel betaalde bedrag, gaf het bedrijf aan dit niet te kunnen doen. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Maandagavond heb ik VOG verklaring aangevraagd.bijna een uur later kreeg ik een mail dat ik via mijnjustis de aanvraag moet afmaken. Allereerst de bedragen zeggen mijn niks want mijn werkgever had doorgegeven dat een VOG €33,85 is maar ik heb bij het starten van de aanvraag al €41 moeten betalen. Voor het afronden in mijnjustis moet ik ook die €33,85 betalen. Van mijn werkgever heb ik begrepen dat ik hun VOG dien te gebruiken omdat er al velden zijn ingevuld. De volgende morgen heb ik mijn verklaring gebeld en de situatie uitgelegd en dat ik de €41 terug krijg maar dat doen ze niet. Dit is een commercieel bedrijf. Als ik online iets bestel kan ik het retourneren en krijg ik mijn geld terug maar niet bij hen

Gewenste Oplossing:

Als ik de €41 terug krijg

Bericht van Mijnverklaring

5 jaren geleden - Geachte mevrouw Hole, Allereerst wil ik u een kleine uitleg geven omtrent de kosten die eraan verbonden zitten voor het aanvragen van een VOG via Mijn Verklaring. De aanvraagkosten voor een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) via het digitaal loket zijn in totaal €75,20. U betaalt deze kosten in twee termijnen, u heeft eerst €41,35 betaalt voor het klaarzetten van uw aanvraag en daarna dient u het bedrag van €33,85 te voldoen bij Dienst Justis. Na betaling van het totaal is de aanvraag definitief verzonden naar Dienst Justis. U kunt deze informatie tevens terugvinden op onze homepagina, onder de sectie 'kosten'. U kunt deze informatie ook op de bestelpagina teruglezen. Wij hebben hier duidelijk omschreven wat onze werkwijze is en de daarbij horende tarieven en voorwaarden. Het voordeel van een digitale aanvraag zit in de tijdswinst dat u daarmee maakt. U hoeft niet langer naar het gemeentehuis toe en uw verklaring is binnen één week geleverd door Dienst Justis. Ik kan u helaas geen antwoord geven omtrent het verzoek voor het annuleren van uw aanvraag. Heeft u hier al een mail over mogen ontvangen vanuit de jurist? Met vriendelijke groeten, Quinty de Mooij Vertrouwenspersoon

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Mijnverklaring in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Mijnverklaring een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Mijnverklaring

Heeft op 24 september 2020 om 17:17 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte heer Hole,

Het spijt ons dat u niet tevreden bent met onze diensten. 

Ik heb vanuit de directie de opdracht gekregen om - samen met u - het gesprek aan te gaan en een oplossing te vinden voor uw klacht. 

U geeft aan dat u een dienst heeft afgenomen en deze heeft geannuleerd, ook vraagt u om een teruggave van uw betaling. Hiermee is onze financiële afdeling niet akkoord gegaan en dat zal ik nader uitleggen in dit bericht.

Op het moment dat u online een bestelling plaatst voor een dienst, heeft u de mogelijkheid om in te stemmen met directe levering van deze dienst, want vaak kan de dienst niet wachten en is er haast geboden bij de levering. In dit geval leveren wij de diensten en vervalt de bedenktermijn. 

In uw geval hebben wij uw aanvraag in behandeling genomen en is uw herroepingsrecht op dat moment vervallen. U heeft daarna geen gegevens verzonden en daarmee hebben wij de aanvraag niet ingediend. Dit neemt niet weg dat er werk voor u is verricht. 

Als een commerciële partij, met een winstoogmerk u diensten levert, is het niet zo gek dat u daarvoor moet betalen. U ontvangt toch ook graag salaris voor het werk dat u levert?

Ik kan helaas weinig meer voor u doen, als uw klacht niet de herroeping, maar onze service of klantenservice betreft, ga ik graag de dialoog met u aan. U mag hierover contact met mij opnemen op onze algemene lijn.

Ik hoop dat u bovengestelde in overweging neemt en uw zienswijze wil aanpassen.

In afwachting tot uw reactie, verblijf ik, 

Met vriendelijke groeten, 

Quinty de Mooij 
Vertrouwenspersoon

Alle klachten die gemeld zijn door Rex01122016
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM