Klacht: hotmail geblokkeerd

margot.vanschendel op 03 september 2013 over Microsoft in de categorie Software

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
🔄 In behandeling
Bedrijf Microsoft
Categorie Software
Status In behandeling
Datum 3 september 2013

Een gebruiker heeft zijn Hotmail-account geblokkeerd gekregen omdat er vermoedelijk ongeautoriseerd gebruik van werd gemaakt. Ondanks het beantwoorden van diverse vragen om zijn identiteit te verifiëren, werd dit als onvoldoende beoordeeld, wat resulteerde in het advies om een nieuw account aan te maken. De gebruiker is bezorgd over de beveiliging van zijn gegevens en het verlies van belangrijke e-mails en contactinformatie.

Mijn Klacht:

Mijn hotmail is geblokkeerd omdat “mogelijk iemand anders gebruik maakt van mijn account”. Ik moest gaan aantonen middels de beantwoording van vele vragen dat het daadwerkelijk om mijn hotmail adres gaat. De beantwoording was kennelijk onvoldoende, waarmee ik het advies kreeg in een zgn noreply mail, dat ik een nieuwe hotmail account kon aanmaken.
Voor mij is dit de omgekeerde wereld: omdat ik kennelijk onvoldoende door microsoft beveiligd word, wordt het probleem op mijn bordje gelegd met als gevolg: kostbare en dierbare mails zijn misschien wel inzichtelijk voor anderen, die mogelijk met mijn gegevens aan de haal gaan. Belangrijke adressen zijn voor mij voorgoed verdwenen en ik moet zien hoe ik ze weer kan achterhalen.

Gewenste Oplossing:

Ik zou tevreden zijn met de volgende oplossing: mijn account wordt gedeblokkeerd en dus weer toegankelijk voor mij en als dat niet mogelijk is, dan wil ik graag zekerheid over het feit dat mijn account ook zeker niet door derden gebruikt kan worden. Verder zou het prettig zijn als degenen die mij op het geblokkeerde email adres mailen van Microsoft een automatische opheffing van dit email adres krijgen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Microsoft

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Microsoft in behandeling genomen

Bericht van Microsoft

12 jaren geleden - Beste, Bedankt voor uw vraag. Indien het account geblokkeerd is kunt u de stappen op de onderstaande website volgen om het account te deblokkeren. https://bit.ly/MO2IVN Indien u hiermee nog geen toegang tot de account hebt gekregen, neem dan contact op met het Windows Live team via https://bit.ly/PF5ibn . U krijgt een formulier. VUL DEZE ZO VOLLEDIG MOGELIJK IN!!! Vraag ook geen nieuw formulier aan want er staat een timer op deze aanvraag. Vraagt u daarom binnen 5 werkdagen een nieuw formulier aan, dan start de timer weer opnieuw en duurt het enkel langer. Als het niet lukt om bovenstaand formulier in te vullen dan kunt u het volgende formulier gebruiken: https://bit.ly/ODsBUq. MVG, Marc

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM