Klacht: Dubbele afschrijving

Johan Berlips op 12 september 2023 over Microsoft in de categorie Software

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Microsoft
Categorie Software
Status Nieuwe klacht
Datum 12 september 2023

Een klant heeft ontdekt dat Microsoft jaarlijks twee keer een abonnementsbetaling afschrijft, één keer van €69,- en één keer van €99,-. Na contact met de klantenservice zou er een terugbetaling plaatsvinden voor het bedrag van dit jaar, maar het bedrag van het voorgaande jaar kan niet meer worden teruggestort. De klant vindt het onacceptabel dat er zonder controle twee keer is afgeschreven en is teleurgesteld over de afhandeling.

Mijn Klacht:

Ik kwam erachter dat er per jaar 2 x een abonnemnetsbetaling wordt afgeschreven door microsoft.
1x €69,- en nog een keer 1x €99,00. ik heb hier over gebeld en van dit jaar zou één bedrag worden teruggestort maar die van vorig jaar kunnen ze niet meer terugstorten????????????????
Bovendien welk bedrag wordt teruggestort, lijkt mij de €99,- want het is office365 geworden en die is €69,-
maar vind het belachelijk dat er zonder dat men dat ziet of controleert er 2 x wordt afgeschreven al 2 jaar en ze het niet kunnen storneren. Heb het helaas niet eerder in de gaten gehad.

Gewenste Oplossing:

Als ik ook het dubbel betaalde bedrag van 2022 terug krijg

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Microsoft

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Microsoft nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Johan Berlips
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM