Klacht: defect aan veterlus Alicante Mid GTX(R)

de swa op 02 maart 2017 over Meindl in de categorie Internetshops - Schoenen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Meindl
Status Nieuwe klacht
Datum 2 maart 2017

Een klant heeft in juli 2016 een paar Meindl schoenen gekocht, die tijdens een vakantie zijn gedragen. Na een korte periode sprong de veter uit de gebroken plastieken veterlus, maar herstelpogingen via de winkel en Meindl hebben niet geleid tot een oplossing. De klant vindt het onacceptabel dat een dure kwaliteitsschoen na zo'n korte tijd al defect is en verwijst naar andere klachten over hetzelfde probleem online.

Mijn Klacht:

Ik kocht deze schoen in Juli 2016
Ik heb deze enkel gedragen tijdens vakantie op een rondreis
Bij het aanspannen van de schoen sprong de veter uit de plastieken veterlus. Deze plastieke veterlus is gebarsten
Ik heb deze terug naar de winkel gebracht waar men de schoenen tweemaal naar Meindl heeft opgestuurd zonder dat deze hersteld werden!!!
Meindl antwoord (enkel in het duits!!!) dat dit geen constructiefout is maar dat de schade veroorzaakt is door uitwendige inwerking.
Vanuit de winkel heeft men de schoen naar de lokale schoenmaker gebracht die een noodherstelling uitgevoerd heeft
Het is belachelijk dat een kwaliteitsschoen van 170€ al kapot gaat na een paar wandelingen waar mensen zelfs op teenslippers geen problemen ondervonden. Op internet vind je ook meerdere klachten over dit model aangaande deze veterlussen en de veters zelf.

Gewenste Oplossing:

Als:
de schoenen deftig hersteld worden of men deze vervangt
terugbetaling voor de kosten van de reeds uitgevoerde herstelling
schadevergoeding voor gebruiksderving

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Meindl

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Meindl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Source: Europese Richtlijn Consumentenrechten