Klacht: Onjuist verstrekte informatie

cybergerrie op 12 maart 2013 over Medikliniek in de categorie Beauty & Wellness

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Beauty & Wellness
Status Open
Datum 12 maart 2013

Een cliënt van Medikliniek heeft een klacht ingediend over onjuiste informatie die zij ontving tijdens een telefonische afspraak over kosten en eigen risico voor een consult. Ondanks eerdere bevestigingen dat er geen eigen risico zou zijn, ontving zij later een rekening van 148,90 euro van haar ziektekostenverzekeraar. De cliënt geeft aan dat zij niet de enige is met deze ervaring en dat er eerder maatregelen zijn genomen om dergelijke miscommunicatie te voorkomen.

Mijn Klacht:

Op 17 oktober 2012 ben ik in de kliniek in Loenen aan de Vecht geweest voor een allereerste consult.
In de zomer had ik hiervoor al een afspraak gemaakt en tijdens deze telefonische afspraak heb ik specifiek gevraagd of er voor mij verder nog kosten aan verbonden zoals eigen risico. Er werd mij toen verteld dat er geen eigen risico kosten aan verbonden zouden zijn.
Op grond van deze toezegging heb ik dan ook een afspraak gemaakt.

Ik had telefonisch overleg met * zij vertelde mij ook dat er in de zomer vaker dit soort klachten waren voorgekomen en dat er toen maatregelen zijn genomen door de collega’s goed hierover te informeren. Ik denk dat ik ook bij deze groep hoorde waarbij ik fout ben geïinformeerd.

Ik heb nu een nota van 148,90 Euro van de ziektekostenverzekeraar die ik moet betalen door een foute toezegging van uw kant en verneem dan ook graag reactie in deze.

Gewenste Oplossing:

Nota betaald krijgen van Medikliniek van 148,90 euro

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Medikliniek nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM