Klacht: Nazorg na het beëndigen van contract.

DidiRouwen op 26 maart 2014 over Manpower in de categorie Uitzendbureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Manpower has resolved this complaint
Klacht opgelost op 28 november 2017
Reactie van het bedrijf:

Beste Didi, We sluiten onderstaande klacht op Klacht.nl, aangezien deze gedateerd is en waarschijnlijk al opgelost is via aan ander kanaal. Mocht het toch niet het geval zijn, dan kan je deze natuurlijk altijd opnieuw plaatsen. Wij behandelen je klacht...

Bedrijf Manpower
Categorie Uitzendbureaus
Status Opgelost
Datum 26 maart 2014

Manpower heeft het contract van de vriend van de klager niet verlengd, wat al een teleurstelling was. Er was afgesproken dat openstaande uren en vakantiegeld op 26 maart zouden worden gestort, maar dit gebeurde niet, omdat er tijdens een gesprek geen aantekeningen zijn gemaakt. Dit leidde tot financiële problemen voor het stel, aangezien zij afhankelijk waren van deze betaling.

Mijn Klacht:

Manpower heeft het contract niet verlengd van mijn vriend. Dit was al erg genoeg. Alles geregeld met Manpower (dachten wij).
Er was gezegt dat de openstaande uren en vakantiegeld zou worden gestort op 26 maart.
Normaal staat het rond 1 uur op de rekening en dit keer niet. Ik belde mijn vriend dat ik geen boodschappen kon doen waarop hij ManPower belde.
Het bleek dat Frederique (Alkmaar) tijdens het laatste gesprek niets had opgeschreven of had ingevuld waardoor wij nu EEN WEEK GEEN GELD HEBBEN. Ik vind dit niet netjes zeker omdat dit was mondeling afgesproken met haar. Leuke tijd ook eind van de maand komen de rekeningen binnen en het UWV betaalt later pas uit! Wij zitten met onze handen in de haren omdat mijn vriend de enige was van ons 2 met een baan (ik ga naar school en daarvan kunnen we niet al onze vaste lasten betalen)

Gewenste Oplossing:

Ik zou graag deze week nog het geld willen ontvangen. Ik moet huur, gas water en licht betalen en op deze manier kan dit niet. Ook neem ik persoonlijk contact op met Frederique.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Manpower

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Manpower over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Manpower nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Manpower in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Manpower een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Manpower

Heeft op 28 november 2017 om 11:09 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Didi,

We sluiten onderstaande klacht op Klacht.nl, aangezien deze gedateerd is en waarschijnlijk al opgelost is via aan ander kanaal.

Mocht het toch niet het geval zijn, dan kan je deze natuurlijk altijd opnieuw plaatsen. Wij behandelen je klacht dan als een nieuw binnengekomen klacht en bieden je spoedig een oplossing.

Met vriendelijke groet,

Maarten
Customer Care Representative
Manpower

www.manpower.nl
[email protected]

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM