Klacht: Artikel beschadigd

Sobiha Daoudi op 21 januari 2022 over Mango Outlet in de categorie Internetshops - Kleding

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Open
Datum 21 januari 2022

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Beste medewerkers van mango outlet ik heb 6weken geleden een trui besteld bij aankomst was die beschadigd en vorige week weer besteeld weer pluizereg, de eerste heb geretourneerd maar ik heb wel zelf 7€25 cent betaald en nu is als ik terug wil sturen moet ik weer 7€25 cent moet betalen dat vind ik niet kunnen dat ik bij jullie besteeld en ik krijg beschadigd arilel ik hoop hier een reactie met vriendelijke groeten sobiha daoudi

Gewenste Oplossing:

Mijn geld terug voor de trui van 14€ of de vorige 7€25 van verzendenkosten en die van nu 7€ 25€ als ik het moet terug brengen

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Mango Outlet

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Mango Outlet nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Sobiha Daoudi
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten