Mijn Klacht:
Ik ben sinds eind 2016 in contact gekomen met het bedrijf LLSO Examen Zwolle.
Ik moest doen examens doen voor mijn opleiding als secretaresse.
Vlak voordat ik examens moest doen begon ik bij mijn nieuwe werkgever. Ik had mijn examen toen al betaald en moest tot mijn spijt dat examen annuleren. Hierover heb ik een uiterst nette mail gestuurd en daarbij de situatie uitgelegd dat ik geen vrij kon krijgen in mijn eerste werkweek ( waarin mijn examen dus was gepland ). Dit moest je 10 werkdagen van te voren melden was LSSO hun antwoord. Ik heb toen netjes verteld dat ik 10 dagen van te voren niet eens wist dat ik die baan had gekregen. Toch konden ze niets aan mijn probleem doen en was ik mijn geld 58 euro voor het examen gewoon kwijt.
Dit is mijn eerste klacht.
Daarbij heb ik nog een klacht over mijn gemaakte examen Zakelijk Engels. Hier ben ik voor gezakt terwijl ik 2 van de 3 vaardigheden heb gehaald, moet ik het hele examen weer over doen.
Ik heb gevraagd of ik mijn examen dan in mag zien om inzicht te krijgen waar ik extra voor moet leren. Voor een telefonisch consult waarbij mij wordt verteld wat er verkeer is gegaan moet ik nog eens weer 10 euro betalen!
Mijn derde klacht is dat ik over bovenstaande dus een officiële klacht in wil dienen. MAAR, om deze klacht in behandeling te laten nemen door het LSSO moet ik WEER geld betalen en geen klein bedrag, maar gewoon 80 euro!! om een klacht te melden.
Al met al ben ik behoorlijk gefrustreerd over de gang van zaken doen van het LSSO Examen bureau te Zwolle.
Gewenste Oplossing:
Ik ben tevreden als er serieus met mijn klachten wordt omgegaan en dat ik het geld van mijn eerste betaalde examen terug krijg! Gezien de onmacht die daar in meespeelde. Daarbij wil ik ook niet hoeven te betalen als ik MIJN eigen gemaakte examen in wil zien.

