Klacht: vordering cursistennr 119433753

piepke op 22 december 2017 over LOI in de categorie Opleidingen en cursussen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
LOI has resolved this complaint
Klacht opgelost op 18 januari 2018
Reactie van het bedrijf:

Beste Bianca, Aan de hand van de vorige betalingsregeling heb ik opnieuw een regeling in ons systeem gezet. Uiterlijk iedere 8e van de maand verwachten wij van jou de betalingen, beginnende op 8 februari. Mocht de betaling na deze datum...

Bedrijf LOI
Status Opgelost
Datum 22 december 2017

Een cursist van LOI uit zijn onvrede over de lange wachttijden aan de telefoon en de trage e-mailreacties van het bedrijf. Hij heeft een betalingsregeling voor zijn opleiding, maar na het missen van één termijn vordert LOI het volledige bedrag zonder waarschuwing, wat hij niet accepteert en hij wil de termijnbetalingen voortzetten.

Mijn Klacht:

Aangezien de wachttijd aan de telefoon langer wordt i.p.v. korter en een reactie op de email minimaal enkele weken duurt, uit ik hier maar mijn ongenoegen. Ik zie dat LOI hier wel snel reageert namelijk.
Ik heb een betalingsregeling voor de betaling van mijn, overigens kwalitatief ondermaatse, opleiding. Nu blijk ik 1 termijn gemist te hebben en vordert LOI, zonder waarschuwing, het hele bedrag ineens. Uiteraard ben ik het hier niet mee eens, ik wil gewoon mijn termijnbetalingen in stand houden.

Gewenste Oplossing:

Ik wil de termijnbetalingen in stand houden

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar LOI over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door LOI in behandeling genomen

Bericht van LOI

8 jaren geleden - Beste Piepke, Om dit verder voor je te onderzoeken heb ik je cursistennummer nodig. Deze kun je doorgeven in een antwoord op deze pagina. Met vriendelijke groet, Patricia LOI Webcare

Reactie van de melder van de klacht piepke

8 jaren geleden - Mijn cursistennummer is 119433753

Reactie van de melder van de klacht piepke

8 jaren geleden - Aangezien ik geen reactie heb ontvangen, ga ik er vanuit dat mijn voorstel akkoord is. Bedankt LOI, top geregeld!

Bericht van LOI

8 jaren geleden - Beste Piepke, Tijdens de feestdagen zijn wij gesloten, derhalve heb je nog geen reactie mogen ontvangen op jouw bericht van vrijdag 22 december 2017. Aan de hand van het cursistennummer heb ik je gegevens erbij kunnen vinden. Ik zie dat je destijds een betalingsregeling hebt getroffen over je lesgeld van je opleiding Schuldhulpverlening. Wanneer een betalingsregeling niet wordt nagekomen, komt de regeling automatisch te vervallen en wordt de achterstand direct geheel invorderbaar. Mocht je een nieuwe betalingsregeling wensen, adviseer ik je telefonisch of per e-mail contact op te nemen met de klantenservice om nieuwe afspraken te maken. Jammer om te vernemen dat je de opleiding kwalitatief ondermaats vindt. Deze opleiding bieden wij aan in samenwerking met KIWA en voldoet aan de eisen voor de KIWA-certificeringen. Graag verneem ik van jou meer informatie waarom je de opleiding zo ervaart. Heb je wellicht enkele voorbeelden? Jouw bevindingen leg ik graag voor aan de studieleiding voor nader onderzoek. Ik lees het graag. Met vriendelijke groet, Thirza LOI Webcare

Reactie van de melder van de klacht piepke

8 jaren geleden - Beste Thirza, Wij moesten o.a. werken met verouderd lesmateriaal. Onze docente heeft veel materiaal en informatie zelf aan ons verschaft. Ook werd van ons verwacht dat wij huiswerkopdrachten met de VTLB calculator uit 2015 deden. Dit is onhandig en werkt verwarrend. Af en toe een update van het lesmateriaal zou geen overbodige luxe zijn. Dat mijn termijnbetalingsafspraken vervallen bij het niet nakomen van 1 termijn is mij niet bekend. Waar staat dat precies? Ik ga niet bellen naar LOI want de wachttijd is absurd, en bovendien wordt de wachttijd langer i.p.v. korter. Ook een email is niet handig, de reactietijd is een dag of 10. Ik zie niet in waarom ik dit niet met jou zou kunnen afhandelen. Met vriendelijke groet, Bianca Manasse

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat LOI een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

LOI

Heeft op 18 januari 2018 om 13:08 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Bianca,

Aan de hand van de vorige betalingsregeling heb ik opnieuw een regeling in ons systeem gezet. Uiterlijk iedere 8e van de maand verwachten wij van jou de betalingen, beginnende op 8 februari. Mocht de betaling na deze datum binnenkomen dan komt de regeling automatisch te vervallen. Een nieuwe regeling is daarna ook niet meer mogelijk.

Mocht je voorbeelden hebben van het verouderde materiaal dan wil ik je verzoeken om een e-mail te sturen naar [email protected]. Dit kunnen wij dan nader laten onderzoeken.

Met vriendelijke groet,
Patricia
LOI Webcare

Alle klachten die gemeld zijn door piepke
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM