Mijn Klacht:
Ik ben bezig met de laatste fase van mijn studie HBO Facility Management, en ben nu bezig met mijn afstudeeronderzoek. LOI schrijft in haar eigen documentatie “Een afstudeeropdracht beslaat volgens de normen van de eerste gedachten over een onderwerp tot en met de Mondelinge Afstudeerzitting 20 EC oftewel 560 uur” en “Afhankelijk van de hoeveelheid te besteden tijd, nakijktermijnen en zaken zoals vakanties e.d. duurt een compleet afstudeertraject qua doorlooptijd tussen de minimaal drie maanden tot ruim een half jaar”.
Omdat ik niet over werk beschik om het afstudeeropdracht uit te kunnen voeren heb ik een stagebedrijf gevonden. Op basis van de documentatie van de LOI heb ik een periode van 5 maanden stage afgesloten. 20 EC’s staat voor 560 uur, wat overeenkomt met 14 weken fulltime. Tijdens de kickoff meeting werd ook door de diverse LOI medewerkers en docenten toegezegd dat het mogelijk is om snel af te studeren en hierover afspraken te maken met de beoordelaar. Wanneer ik fulltime aan mijn afstudeeronderzoek zou werken, zou het zeker mogelijk zijn om snel af te studeren.
In plaats van de 14 weken heb ik een periode van 21 weken gerekend, vanwege de nakijktermijnen en evt. uitloop. Dit is nog excl. de definitieve beoordeling en de mondelinge afstudeerzitting. Als ik deze items wel meereken, zal het ruim 6 maanden duren, wat mij logisch lijkt gezien de documentatie van de LOI.
Nu ben ik op de helft van mijn stage, maar er ligt nog geen goed gekeurd plan van aanpak. Na continu mailen met de vraag hoe het ervoor staat krijg ik uiteindelijk te horen dat ik verlening van mijn stage en studie moet aanvragen, omdat de gemiddelde doorlooptijd voor het afstuderen van de LOI 12 maanden bedraagt. Raar dat de LOI dan iets anders in haar documentatie stelt en anders verkondigd bij de kick off meeting.
Medewerkers reageren niet, laat of onvolledig op vragen. De reactietijden worden regelmatig overschreden of er wordt helemaal niet gereageerd. Je kunt afspraken met docenten maken voor snelle beoordeling, maar vervolgens heeft de LOI 2 weken nodig om een document door te sturen naar een tweede beoordelaar.
De LOI heeft als slogan: Studeren in je eigen tempo. Daar klopt dus niets van. Je kunt studeren in het tempo van de LOI, wat 3x trager is als je eigen tempo, en ook 3x trager is dan het reguliere studietempo. Omdat de LOI haar processen niet op orde heeft, en niet in staat is om vragen snel af te handelen en documenten tijdig door te sturen, loopt de student nu vertraging op.
Mijn advies aan iedereen die overweegt een studie bij de LOI te volgen: doe het niet! Zodra je geld binnen is, sta je er alleen voor en hoef je geen enkele service meer te verwachten.
Gewenste Oplossing:
Als er gezorgd wordt dat ik als nog binnen de door mij gestelde periode kan afstuderen en mijn diploma voor mei 2018 in bezit heb. Tijdige en volledige reactie van docenten en medewerkers van de LOI.


