Klacht: Slechte service, slecht bereikbaar, lange wachttijden en nog veel meer

Alieke Schefferlie op 18 januari 2023 over LOI in de categorie Opleidingen en cursussen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
LOI has resolved this complaint
Klacht opgelost op 15 februari 2023
Reactie van het bedrijf:

Beste Alieke, Wat vervelend om te vernemen dat je tegen problemen aanloopt met jouw studie. Ik heb direct met je meegekeken en zag dat je inmiddels geholpen bent door de klantenservice. Mocht ik iets voor je kunnen betekenen, ontvang ik...

Bedrijf LOI
Status Opgelost
Datum 18 januari 2023

Een klant van LOI heeft klachten geuit over de service en bereikbaarheid van het bedrijf tijdens haar opleiding tot apothekersassistente. Ondanks het indienen van vrijstellingsaanvragen voor vakken die zij al eerder had gevolgd, ontving zij geen goedkeuring, wat leidde tot frustratie. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Waar zal ik beginnen.
Ik ben de opleiding apothekersassistente begonnen in 2020, ik heb de materialen aangevraagd. Na het ontvangen van mijn boeken ben ik vrijstelling aan gaan vragen. Ik heb namelijk al 2 mbo opleidingen gevolgd doktersassistente en verzorgende IG, oke dit is al even geleden maar toch, ik ben altijd hierin werkzaam geweest.
Ik ben vrijstelling aan gaan vragen voor bepaalde vakken die ik toen ook al heb gedaan. Dit betrof fysiologie en anatomie (gebruiken hetzelfde boek als toen met nog de zelfde fouten), loopbaan en burgerschap (even eens zelfde boek als jaren geleden.) Zo nog een paar vakken, maar deze zijn wat mij betreft het belangrijkst aan gezien het precies dezelfde boeken zijn.
Ik kreeg hier geen vrijstelling voor, maar werd mij gezegd je kan het nogmaals indienen alleen kost het dan 350E?!?!

Verder duren de uitslag van de examens ellendig lang, er staat een bepaalde periode voor maar nog geen 1 keer een examen binnen de termijn mogen ontvangen. Excuus; de stap regeling, corona, te kort personeel nou kan ik nog wel even door gaan. Beantwoorden van vragen idem, duur verschrikkelijk lang en als je antwoord krijgt krijg je nooit antwoord op alle vragen. Stel ik stel 4 vragen krijg ik antwoord op 1 vraag de andere ja ach wie zal het zeggen.
Ik heb al vaker aangegeven wat ik ervan vind maar ik krijg nooit direct antwoord elke keer is er wel een ander excuus die er wordt gebruikt.
Ik ben het meer dan zat en wil eigenlijk gewoon mijn geld terug zodat ik elders de opleiding kan volgen waar ze wel menselijk met je omgaan en je niet gebruiken als een nummer of waar ze altijd een excuus gebruiken waarom het zo lang moet duren.
Kunnen jullie mij hierin helpen begeleiden over hoe ik dat moet of kan doen?

Met vriendelijke groet Alieke Schefferlie

Gewenste Oplossing:

Ik zou heel graag mijn geld terug willen zodat ik de opleiding bij een andere instantie kan gaan doen, 1 die mij niet als een nummer ziet maar als een mens.

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar LOI over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door LOI in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat LOI een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

LOI

Heeft op 15 februari 2023 om 10:30 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Alieke,
Wat vervelend om te vernemen dat je tegen problemen aanloopt met jouw studie. Ik heb direct met je meegekeken en zag dat je inmiddels geholpen bent door de klantenservice.
Mocht ik iets voor je kunnen betekenen, ontvang ik graag een mail via [email protected]
Met vriendelijke groet,
Mark, LOI Webcare.

Alle klachten die gemeld zijn door Alieke Schefferlie
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM