Klacht: Slechte begeleiding, onvoldoende uitleg

NiekLOI op 29 april 2018 over LOI in de categorie Opleidingen en cursussen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
LOI has resolved this complaint
Klacht opgelost op 15 mei 2018
Reactie van het bedrijf:

Beste Nieky, Jouw situatie is nader onderzocht door de studieleiding. Uit het contact met de docent is gebleken dat jullie op verschillende manieren communiceerden. Mijn excuses voor eventuele ontstane ongemakken. Daar deze manier van communiceren niet blijkt te werken, heb...

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf LOI
Status Opgelost
Datum 29 april 2018

Een cursist van de LOI heeft moeite met de begeleiding en uitleg tijdens de HBO Webdesign opleiding. Na zes weken en negen inzendingen van hetzelfde huiswerk ervaart zij onvoldoende ondersteuning van de leraar, wiens feedback als onduidelijk wordt ervaren. Zowel de cursist als haar partner, die als mentor fungeert, zijn gefrustreerd over de situatie.

Mijn Klacht:

In maart met volle moed begonnen aan HBO Webdesign. Mijn partner is programmeur en heeft zijn passie aan mij overgegeven. Na veel onderzoek werd het LOI, thuisstudie uiteraard aangezien mijn partner deels mijn mentor kan zijn met zijn ervaring.
Zes weken verder hang ik nog steeds vast bij opdracht 1, en na 9 (!) keer opnieuw mijn huiswerk te hebben ingestuurd ben ik nog niet verder. Zowel ik als mijn partner zitten met het handen in het haar en de leraar die mijn huiswerk beoordeelt is voor mij totaal geen goede mentor. Ik krijg nu zelfs terug dat hij merkt dat ik moeite heb met leren en dat hem zorgen baart. Zijn feedback is voor mij niet duidelijk genoeg, en te ‘open’. Mijn partner heb ik er inmiddels bij gevraagd om te helpen maar hij geeft aan dat ook hij de feedback niet begrijpt.

Gewenste Oplossing:

Ik wil restitutie van het lesgeld en ik zal de boeken etc. retour sturen zodat ze nog aan een ander gezonden kan worden.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over LOI

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door LOI in behandeling genomen

Bericht van LOI

7 jaren geleden - Beste Nieky, Bedankt voor je bericht! Wat jammer om te lezen dat je het op deze manier ervaart. Ik zal jouw signaal doorsturen naar onze afdeling die verantwoordelijk is voor het begeleiden van onze docenten. Zodra ik een reactie heb ontvangen van de desbetreffende afdeling, zal ik jou hierover op de hoogte brengen. Ik ga ervan uit je hiermee voldoende te hebben geïnformeerd. Mocht je nog vragen hebben, aarzel dan niet om deze te stellen. Met vriendelijke groet, Alain, LOI Webcare

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat LOI een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

LOI

Heeft op 15 mei 2018 om 13:27 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Nieky,

Jouw situatie is nader onderzocht door de studieleiding. Uit het contact met de docent is gebleken dat jullie op verschillende manieren communiceerden. Mijn excuses voor eventuele ontstane ongemakken. Daar deze manier van communiceren niet blijkt te werken, heb ik je een andere docent toegewezen. Jouw signaal omtrent de manier van communiceren van de desbetreffende docent wordt meegenomen in verder onderzoek naar het functioneren van de docent.

Jouw verzoek om het lesgeld te restitueren kan ik helaas niet honoreren, daar wij dit signaal drie dagen voor het verlopen van de nominale studieduur hebben ontvangen. Ik ga ervan uit je een passende oplossing te bieden door een andere docent te koppelen.

Ik ga ervan uit je hiermee voldoende te hebben geïnformeerd. Mocht je nog vragen hebben, aarzel dan niet om deze te stellen.

Met vriendelijke groet,
Alain, LOI Webcare

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM