Klacht: Praktijkopdrachten worden maar niet nagekeken

Lovelyn op 29 maart 2016 over LOI in de categorie Opleidingen en cursussen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
LOI has resolved this complaint
Klacht opgelost op 15 april 2016
Reactie van het bedrijf:

Beste Parveena, Na ons contact afgelopen week is er gelukkig het een en ader geregeld. Vandaag komt de stagebegeleider op bezoek op je stageplek en de meeste opdrachten die je hebt ingestuurd zijn inmiddels beoordeeld. Om die reden zal ik...

Bedrijf LOI
Status Opgelost
Datum 29 maart 2016

Een student van de LOI ervaart problemen met het nakijken van praktijkopdrachten, wat zijn afstuderen voor de zomer in gevaar brengt. Ondanks herhaaldelijke pogingen om contact op te nemen via e-mail en telefoon, blijft de communicatie met de LOI en de praktijkbegeleider uit. De student is gefrustreerd over de vertraging die dit met zich meebrengt.

Mijn Klacht:

Geachte heer/mevrouw,

Het is de bedoeling dat ik voor de zomer afstudeer, maar mijn praktijkopdrachten (bijvoorbeeld die van kerntaak 1) worden maar niet nagekeken. Ik heb zo veel emails gestuurd naar de LOI, maar tot op heden geen reactie op gehad. Ik heb elke dag wel gebeld met de vraag waarom mijn werk niet wordt nagekeken en elke keer krijg ik hetzelfde te horen “wij gaan contact opnemen met de docent” vervolgens krijg ik niets meer te horen.

Mijn stageperiode is al bijna ten einde en ik ben nog steeds niet gebeld door een praktijkbegeleider van de LOI om op mijn stageplek langs te komen.

Door deze nalatigheid loop ik alleen maar vertraging op en dat accepteer ik niet! Ik doe mijn best om alles zo goed mogelijk te doen en dan krijg ik op geen enkele manier contact met de persoon die mijn praktijkopdrachten hoort na te kijken en mijn praktijkbegeleider voor een stage bezoek. Ik vind dit niet kunnen.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als mijn praktijkopdrachten spoedig worden nagekeken en ik contact kan onderhouden met de docent die mijn opdrachten nakijkt en dat er eindelijk eens een keer een praktijkbegeleider langs komt op mijn stage voor een bezoek.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar LOI over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door LOI in behandeling genomen

Bericht van LOI

9 jaren geleden - Beste Parveena, Onze excuses dat je zo lang moet wachten. We zullen vandaag contact opnemen met de docent die de opdracht moet beoordelen en de begeleider om een afspraak met jou en je stage te maken voor een bezoek. Ik hou het ook voor je in de gaten en hou je op de hoogte. Met vriendelijke groet, Patricia LOI Webcare

Bericht van LOI

9 jaren geleden - Beste Parveena, Naar aanleiding van je bericht met betrekking tot opdracht 136V11 welke nog niet is beoordeeld hebben wij contact opgenomen met de docent. Om de beoordeling in orde te kunnen maken dient de docent contact op te nemen met je stagebegeleider. Helaas zijn de gegevens die de docent heeft niet meer actueel en heeft ze jou een e-mail gestuurd met de vraag of jij de actuele gegevens (e-mailadres en telefoonnummer) van je stagebegeleider wilt doorgeven. Daarna kan de docent contact opnemen en de opdracht beoordelen. Voor wat betreft het bezoek aan je stage van onze begeleider zijn we nog in gesprek met de docent. Zodra ik meer weet kom ik erop terug. Met vriendelijke groet, Patricia LOI Webcare

Reactie van de melder van de klacht

9 jaren geleden - Dag Patricia, Ik vind dit een hele slappe excuus van de docent. De actuele contactgegevens van mijn praktijkopleider staan op de goed gekeurde BPV-plan en op de stageovereenkomst. Daarnaast staat duidelijk de adresgegevens van de school erbij daar had ze ook naartoe kunnen bellen en vragen naar mijn praktijkopleider! Ik kan u garanderen dat de adres gegevens en de naam van de school en praktijkopleider niet veranderd is. Ik heb helemaal geen bericht ooit van deze docent ontvangen. Ze had mij bijvoorbeeld ook kunnen bellen. Dit is een hele slappe excuus van de docent. Mijn stageperiode is al bijna ten einde. Geen enkele opdracht is nog nagekeken. Schandalig dat dit zo gaat! Ik hoop dat er vaart achter wordt gezet.

Reactie van de melder van de klacht

9 jaren geleden - Ik stuur naar dit mailadres [email protected] nogmaals de actuele contactgegevens van mijn praktijkopleider toe.

Bericht van LOI

9 jaren geleden - Beste Parveena, Ik ben het helemaal met je eens dat de docent wellicht iets meer moeite zou kunnen doen. Deze zegt echter gemaild te hebben naar je stage, maar het mailadres blijkt niet meer actueel. Het mailadres dat je hierboven aangeeft is geen mailadres van ons. Die hebben wij niet in beheer. Zou je het kunnen mailen naar [email protected] met in het onderwerp 'Webcare t.a.v. Patricia. Ik heb zojuist ook vernomen dat de stagebegeleider heeft aangegeven zeer spoedig contact op te nemen voor het maken van een afspraak voor een bezoek aan je stageadres. Met vriendelijke groet, Patricia LOI Webcare

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat LOI een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

LOI

Heeft op 15 april 2016 om 09:47 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Parveena,

Na ons contact afgelopen week is er gelukkig het een en ader geregeld. Vandaag komt de stagebegeleider op bezoek op je stageplek en de meeste opdrachten die je hebt ingestuurd zijn inmiddels beoordeeld.

Om die reden zal ik je bericht op deze pagina afsluiten. Als je nog vragen hebt of er dreigt iets mis te gaan wil ik je verzoeken om een e-mail te sturen naar [email protected].

Succes met de afronding van je studie.

Met vriendelijke groet,
Patricia
LOI Webcare

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM