Klacht: onterechte doorverwezen naar Incassobureau

Alerte_Nederlander op 01 december 2015 over LOI in de categorie Opleidingen en cursussen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
LOI has resolved this complaint
Klacht opgelost op 7 december 2015
Reactie van het bedrijf:

Beste Reza, Aangezien de vordering uitstaat bij Graydon heb ik je klacht doorgestuurd naar onze financiële afdeling. Hiervan heb ik inmiddels een reactie ontvangen en deze zal ik je per e-mail toesturen. Als er verder nog vragen zijn kun je...

Bedrijf LOI
Status Opgelost
Datum 1 december 2015

Een klant van LOI heeft een klacht ingediend over een onterechte doorverwijzing naar een incassobureau na een te late uitschrijving. Ondanks het treffen van een betalingsregeling en het voldoen aan de betalingsverplichtingen, ontving de klant een incassobureau voor een openstaand bedrag. De klant uitte zijn onvrede over de communicatie met de klantenservice, waar hij een onvriendelijke behandeling ervoer.

Mijn Klacht:

Na een te late uitschrijving is mij een betaling van bijna 3900 opgelegd, vervolgens heb ik betalingsregeling afgesproken. Ik vind het apart na een te late uitschrijving het cursusgeld in rekening wordt gebracht en er geen recht op studiemateriaal is.

Ik heb met de financiele afdeling afgesproken dat het gehele bedrag voor eind december binnen is.

Na krijg ik na een maand geen betaling van 100 te hebben gedaan, en vervolgens in de volgende maand de gehele betaling te hebben gedaan een incassobureau aan mijn broek.

Na een telefoongesprek met de medewerker (Ellen) die uiterst onvriendelijk was en niets in het systeem kon terugvinden hieromtrent, ben ik ZEER onaangenaamd verrast over LOI. Het geld is betaald en alsnog een incassobureau plus een weigering om dit bij het incassobureau terug te trekken.

LOI wilt daarmee alleen maar geld van hun studenten aftroggelen en als zij afzien van verdere voortgang van hun studie, niet met de student meedenken en de gemaakte afspraken totaal negeren.

LOI denkt niet aan de student maar aan hun eigen portemonnee, en de medewerker die ik gesproken had, mag echt een cursus klantvriendelijkheid gaan volgen.

LOI RAAD IK AF! BEGIN ER NIET AAN!

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden wanneer LOI de vordering intrekt bij Graydon, aangezien hun geld hebben ontvangen zou ik niet weten waarom ik extra kosten moet gaan betalen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar LOI over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door LOI in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat LOI een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

LOI

Heeft op 07 december 2015 om 09:30 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Reza,

Aangezien de vordering uitstaat bij Graydon heb ik je klacht doorgestuurd naar onze financiële afdeling. Hiervan heb ik inmiddels een reactie ontvangen en deze zal ik je per e-mail toesturen.

Als er verder nog vragen zijn kun je contact opnemen met onze financiële afdeling middels een reply op de e-mail die ik je zo direct ga sturen.

Met vriendelijke groet,
Patricia
LOI Webcare

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM