Klacht: Ondanks belofte krijg ik plots geen vrijstelling voor behaalde modules

LindaB83 op 08 juni 2021 over LOI in de categorie Opleidingen en cursussen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
LOI has resolved this complaint
Klacht opgelost op 9 juni 2021
Reactie van het bedrijf:

Beste Linda, Uit jouw klacht verneem ik dat er miscommunicatie is ontstaan over de mogelijkheid tot vrijstelling indienen. Ik vind het jammer om te horen dat mijn collega je verkeerd heeft geïnformeerd over de mogelijkheid tot vrijstelling bij korte HBO...

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf LOI
Status Opgelost
Datum 8 juni 2021

Een student van de LOI die een deelopleiding HRM volgt, kreeg te horen dat hij geen vrijstelling zou ontvangen voor behaalde modules, ondanks eerdere beloften van de klantenservice. Na contact op te nemen over zijn situatie en mogelijkheden om zijn studie te verlengen, kreeg hij tegenstrijdige informatie, wat leidde tot frustratie. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Volg een deelopleiding HRM en wegens omstandigheden moest ik mijn studie voor de 2e keer verlengen, de verlenging zou tot 8 juli zijn.
Ondanks heel hard werken vermoedde ik in april al dat ik het niet zou redden om alles voor einddatum af te hebben. Heb 30 april contact opgenomen met de LOI omdat ik wilde informeren hoe ik alsnog alles zou kunnen afronden. Medewerker klantenservice vertelde mij dat ik mij opnieuw kon inschrijven, ik zou dit met korting kunnen doen en voor de al behaalde modules kon ik vrijstelling krijgen. Ik heb naar aanleiding van dit bericht 7 juni weer contact opgenomen om alvast het één en ander proberen te regelen en kreeg toen te horen dat ik geen vrijstelling kon krijgen want ik doe een deelopleiding. Dit zou dus betekenen dat ik alles,
dus ook de behaalde vakken, nogmaals zou moeten doen. Ik ben direct gaan kijken op hun site bij het onderwerp: wanneer uitgesloten van vrijstelling ‘ daar stond nergens vermeld dat deelopleiding was uitgesloten. Dit, plus de eerdere toezegging vermeld aan de medewerker, maar ze kon niets voor mij doen. Ze raadde mij aan een klacht in te dienen. Direct gedaan met daarin duidelijk de eerdere toezegging van de collega en hun tekst op de site. En ook dat ik of vrijstelling wil van de behaalde vakken of anders een 3e verlenging van enkele maanden Ik kreeg 8 juni bericht dat ze niets met de toezegging van de collega konden en ik kreeg geen uitzondering. Daarna werd er gevraagd welke oplossing ik voorstel. Kreeg nul reactie op mijn vraag voor een 3e verlenging of op de tekst op hun site. Dus ondanks dat ze nergens hebben vermeld dat deelopleidingen zijn uitgesloten van vrijstelling krijg ik dit dus niet. Bizar. En alles weer opnieuw doen is gewoonweg niet haalbaar.

Gewenste Oplossing:

Ik wil graag of vrijstelling van de al behaalde vakken of een 3e verlenging van 6 maanden zodat ik alles goed kan afronden.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar LOI over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door LOI in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat LOI een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

LOI

Heeft op 09 juni 2021 om 10:12 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Linda,

Uit jouw klacht verneem ik dat er miscommunicatie is ontstaan over de mogelijkheid tot vrijstelling indienen. Ik vind het jammer om te horen dat mijn collega je verkeerd heeft geïnformeerd over de mogelijkheid tot vrijstelling bij korte HBO opleidingen. Het is helaas niet mogelijk om vrijstellingen door te voeren voor korte HBO opleidingen, dit kan alleen voor volledige Bachelor opleidingen.

Ik kan begrijpen dat door de verkeerde informatie je nu liever niet de opleiding helemaal opnieuw wilt doen. Ik heb met je meegekeken naar de mogelijkheden tot verlenging, maar ik kan helaas niet de volledige zes maanden opnieuw voor je toekennen. Zojuist heb ik je een e-mail gestuurd met wat ik wel heb kunnen doen.

Met vriendelijke groet,

Robin,
LOI webcare

LindaB83

Heeft op 09 juni 2021 om 13:44 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Er wordt wederom niet ingegaan op het feit dat er nergens op de site wordt vermeld dat deelopleidingen zijn uitgesloten. Dit stuk wordt al in twee verschillende emails vanuit LOI genegeerd en er komt geen reactie op mijn vraag waar dan staat dat deelopleidingen zijn uitgesloten. Daarnaast vind ik anderhalve maand uitstel niet voldoende qua tegemoetkoming, krijg daarna nog de opmerking dat ik mij anders weer opnieuw moet inschrijven. Zit dan weer met hetzelfde probleem omdat ik dan wederom geen recht op vrijstelling zou krijgen volgens de LOI. Ik wil voorstellen om mij vier maanden verlenging te geven, binnen dat termijn heb ik goed te tijd om mijn modules af te kunnen ronden of ik krijg alsnog vrijstellingen.

Alle klachten die gemeld zijn door LindaB83
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM