Klacht: LOI laat na een nieuw rooster van 2024 in de leeromgeving te hangen

Monkiki op 13 februari 2024 over LOI in de categorie Opleidingen en cursussen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
LOI is working on this complaint
🔄 In behandeling
Bedrijf LOI
Status In behandeling
Datum 13 februari 2024

Een student van de LOI voor de opleiding Gewichtsconsulent is ontevreden over het ontbreken van een nieuw examenrooster voor 2024 in de leeromgeving, aangezien het huidige rooster nog van 2022/2023 is. Ondanks contact met de helpdesk bijna drie weken geleden, is er nog steeds geen oplossing geboden, wat leidt tot frustratie en het gevoel niet serieus genomen te worden.

Mijn Klacht:

Voor de opleiding Gewichtsconsulent wacht ik nog steeds op een nieuw examen rooster (er staat nog een rooster in van 2022/2023!!!!) en een verwijzing naar de juiste opleiding op de LOI omgeving. Al bijna 3 weken geleden hier contact over gehad maar nog steeds geen oplossing. Hoe moeilijk kan het zijn om een nieuw examen rooster er in te hangen. Volgens de helpdesk medewerker was dit een nogal ingewikkeld gebeuren.
Dit getuigt niet van veel slagvaardigheid… ik voel me niet serieus genomen door de LOI en ben voor de tweede keer in zeer korte tijd genoodzaakt klacht.nl in te schakelen.

Gewenste Oplossing:

Een nieuw rooster en een rooster die verwijst naar de juiste opleiding

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar LOI over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door LOI in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door Monkiki
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM