Klacht: LOI heeft het doen van een herexamen toegezegd. Een afspraak hierover maken lukt helemaal niet!

von Morgen op 29 april 2022 over LOI in de categorie Opleidingen en cursussen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
LOI has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf LOI
Status Nieuwe klacht
Datum 29 april 2022

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

28 januari examen gedaan. Helaas gezakt. 23 maart eindelijk inzage in examen zodat ik mij weer goed kan voorbereiden op de herkansing. Tot op heden nog steeds geen datum om te herkansen.

Mijn termijn om gebruik te maken van LOI campus verlopen. Daardoor kan ik niet een herkansing zelf inplannen. Des al niet te min is mij (per mail) beloofd dat ik toch een herkansing mag doen. Voor de zoveelste keer gebeld naar LOI. Na 1/2 uur aan de telefoon. Doorverbonden, wederom een klein half uur aan de telefoon. Vervolgens de medewerker van LOI in overleg met iemand anders van LOI ong 15 min. Mij is vervolgens gezegd dat ik voor een halfjaar weer toegang krijg tot Campus LOI zodat ik zelf de datum kan inplannen.

Tot nu toe nog steeds geen toegang tot de campus. Het lukt gewoon niet afspraken te maken met LOI. Ik wil nu zeer binnenkort weer toegang tot de campus voor een half jaar. Reden ik moet mij weer helemaal verdiepen in de stof. Het had mooi geweest (ik had er zelfs rekening meegehouden) als ik deze (mei)schoolvakantie had kunnen leren om vervolgens het herexamen te doen.

En anders stort dan het geld maar weer terug. Dit werkt zo niet!

Gewenste Oplossing:

Toegang tot de campus van LOI voor minimaal een halfjaar. Gratis herexamen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over LOI

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over LOI nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door von Morgen
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM