Klacht: Ik wacht al 6 weken op een antwoord van LOI op mijn email (HBO Vertaler Engels)

Benji2006 op 10 november 2014 over LOI in de categorie Opleidingen en cursussen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
LOI has resolved this complaint
βœ… Klacht opgelost op 27 november 2014
Reactie van het bedrijf:

klacht wordt afgehandeld door klachtenunit

Bedrijf LOI
Status Opgelost
Datum 10 november 2014

Een student van de LOI heeft herhaaldelijk geprobeerd contact op te nemen over wijzigingen in het HBO-opleidingprogramma voor Vertaler Engels, maar wacht al zes weken op een antwoord op zijn e-mail. Hij uit zijn bezorgdheid over het feit dat de oude modules niet overeenkomen met de nieuwe en dat deze veranderingen niet tijdig aan nieuwe studenten zijn gecommuniceerd. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Maandag 10 november en nog steeds heeft de LOI mijn email van 26 september niet beantwoord, terwijl men (inmiddels 4 weken geleden) beloofde per email “spoedig antwoord” te zullen geven. Blijkbaar zijn mijn vragen:
1. LOI wijzigt het programma per febr. 2015 drastisch. Alleen komen de oude modules niet overeen met de nieuwe modules. Ik wil dan ook nieuwe modules ontvangen en niet oude modules verkocht krijgen, wat doelbewust door jullie gedaan is. Deze wijziging is namelijk al aan het begin van het jaar bekend (blijkt achteraf) maar wordt niet aan de nieuwe student kenbaar gemaakt. Ja, pas wanneer je de opleiding niet meer kan herroepen. Je gaat er niet vanuit dat de wijziging zo drastisch is wanneer de drie landelijke aanbieders van Tolk/Vertaler opleidingen gezamenlijk besluiten om niet langer SNEVT examens aan te bieden maar e.e.a. in eigen beheer te nemen. Zoals gemeld in mijn vorige klacht zijn de maandelijkse betalingen aan jullie door mij stopgezet en zullen pas worden hervat (en zeker niet met terugwerkende kracht) wanneer ik de nieuwe modules heb ontvangen. Elke afschrijving zal tussentijds door mij worden teruggeboekt.
2. Op basis van nieuwe module heb ik recht op een vrijstelling.
3. Wil me opgeven voor voor- en najaar workshops 2015.
Over deze 3 vragen doe je inmiddels 6 weken, we gaan nu week 7 in. Ik was zeer gemotiveerd toen ik me aanmeldde bij jullie maar inmiddels hebben jullie mijn motivatie tot een “nulpunt” weten te brengen. Ik kan er gewoon niet bij hoe het mogelijk is dat jullie ZO ENORM SLECHT (NIET, in mijn geval) communiceren.

Gewenste Oplossing:

ANTWOORDEN!!!! Ik kan niet starten omdat ik niet met oude modules start.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar LOI over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door LOI in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat LOI een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

LOI

Heeft op 27 november 2014 om 15:36 geantwoord

Geboden Oplossing:

klacht wordt afgehandeld door klachtenunit

Alle klachten die gemeld zijn door Benji2006
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM