Klacht: Teleurgesteld over Lipton Lemon Thee

F Smits op 13 december 2022 over Lipton in de categorie Voedingsmiddelen en dranken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Lipton
Status Open
Datum 13 december 2022

Een consument is teleurgesteld over de Lipton Lemon Thee, omdat het theezakje bij het eerste gebruik kapotging door een te goed vastgeplakt koordje. Daarnaast vond de consument de smaak van de thee bitter, ondanks een korte trektijd. De consument overweegt contact op te nemen met Jumbo over het ontbreken van de goedkopere variant van de Citroen thee.

Mijn Klacht:

Ik vind deze thee erg lekker maar deze week kocht ik bij Jumbo twee doosjes en bij het eerste kopje trok ik het buideltje kapot omdat het koordje veel te goed vastgeplakt zit en daarna merkte ik dat de thee heel anders smaakte, erg bitter terwijl ik het buideltje maar even in het glas liet. Valt me erg tegen en ga Jumbo schrijven en vragen waarom ze hun Citroen thee niet meer in het programma hebben, was ook een stuk goedkoper!

Gewenste Oplossing:

Als de thee weer wordt zoals hij was anders stop ik er mee en ga gewone zwarte thee drinken.

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Lipton

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Lipton nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door F Smits
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM