Klacht: al 8 maanden wachten op de €50 cashback

koos de groot op 06 maart 2015 over LG in de categorie Electronica Merken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf LG
Categorie Electronica Merken
Status Nieuwe klacht
Datum 6 maart 2015

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

ik wacht al 8 maanden op de €50 van de cashback actie van LG
inmiddels een 6 tal mails geschreven, met telkens het zelfde antwoord: QUOTE:

Geachte heer/mevrouw,

Door het enorme succes van deze actie is er een kleine vertraging ontstaan in de verwerkingstijd van de betalingen. Momenteel werken we met man en macht om alle cashbacks zo snel mogelijk uit te betalen.

Wat betekent dit voor u?
Uw heeft inmiddels al een bevestiging van ons gehad dat er een cashback bedrag aan u overgemaakt wordt, alleen duurt dit iets langer dan verwacht, waarvoor onze excuses.

Wij vinden het netjes om uw hiervan op de hoogte te stellen en doen uiteraard ons best om uw betaling zo snel mogelijk in orde te maken.

Wij willen bij voorbaat danken voor uw geduld.

Met vriendelijke groet,

Monique
LG Electronics cashback acties

Gewenste Oplossing:

als ik het geld krijg

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over LG

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over LG nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM