Klacht: slechte bereikbaarheid helpdesk lexa en slecht werkende app

lexa.klacht op 09 januari 2020 over Lexa.nl in de categorie Datingsites

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Lexa.nl
Categorie Datingsites
Status Open
Datum 9 januari 2020

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Voor de 2e keer Lexa dating abbo genomen wat overigens de duurste abbonement is van alle dating apps Euro 25,-maand (!!!)
en wederom een slecht werkende Lexa op op mijn nieuwe spinternieuwe smartphone terwijl alle andere apps wel goed werken.

Vorige keer al de lexa helpdesk gemailt en kreeg steeds belofte dat het oipgelost zou worden maar 3 maanden later nof steeds slecht werkende app ondanks 25,- euro te hebben betaald omdat ik het nog een keer opnieuw wilde proberen.

Als dit niet fatsoenlijk wordt opgelost dan geen lexa dating app meer voor mij,!!

Gewenste Oplossing:

wanner lexa zorgt dat de app goed loopt en niet steeds vastloopt ook dat ik mijn berichten binnenkrijg als ik op het lexa icoontje nieuwe berichten zie en ik in mijn berichtenbox ga dat ik ook de berichten kan zien.

wat ik nu steeds niet zie..

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Lexa.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Lexa.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door lexa.klacht
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM