Klacht: Mobiel account lexa verwijderen

Noortje80 op 13 maart 2013 over Lexa.nl in de categorie Datingsites

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 13 maart 2013
Reactie van het bedrijf:

Beste Noortje80, ik begrijp uit uw bericht dat u via uw Iphone een betaald membership bent aangegaan met Lexa, en u dit graag wilt annuleren. Om de app te verwijderen, kunt u de volgende stappen volgen: - Ga naar het...

Bedrijf Lexa.nl
Categorie Datingsites
Status Opgelost
Datum 13 maart 2013

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Met mijn iPhone een mobiel abonnement afgesloten op lexa.nl
Wil het niet meer verlengen en wil dus dat mijn account verwijdert wordt alles moet er af krijg het niet voor elkaar!!!!!! Verschrikkelijk zeg hier meld ik mij nooit meer aan!!!
Waar kan ik mijn account definitief verwijderen? Let op dit gaat om een mobiel abonnement !!!!

Gewenste Oplossing:

Mijn account verwijdert wordt en er niks meer te vinden is over mij!

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Lexa.nl in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Lexa.nl een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Lexa.nl

Heeft op 13 maart 2013 om 14:01 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Noortje80,

ik begrijp uit uw bericht dat u via uw Iphone een betaald membership bent aangegaan met Lexa, en u dit graag wilt annuleren.

Om de app te verwijderen, kunt u de volgende stappen volgen:
- Ga naar het Lexa app icoon op uw iPhone
- Druk deze langere tijd in, totdat het icoon begint te bewegen en er een "x" verschijnt
- Druk deze "x" in
- Om te bevestigen drukt u tot slot op "Verwijder" zodat de applicatie en alle opgeslagen data verwijderd wordt
- Druk vervolgens op de "Home" knop (de ronde knop onder het scherm van uw iPhone) zodat de iconen weer normaal worden.

Denkt u eraan dat wanneer u een actief membership heeft, deze niet automatisch beëindigd wordt wanneer u de app verwijderd. Het membership dat u via uw iPhone heeft aangeschaft, kunt u als volgt bekijken en beëindigen:

- In het beginscherm van uw iPhone drukt u op "App Store".
- Druk op "Uitgelicht" onder in het scherm.
- Scroll naar de onderkant van de pagina.
- Druk links onder op de knop "Apple ID" (als u niet bent ingelogd, drukt u op de knop "Log in" en logt u in met uw Apple ID. Scroll dan opnieuw naar de onderkant van de pagina en druk op de knop "Apple ID").
- Druk op de knop "Toon Apple ID".
- Voer uw wachtwoord in en kies "OK".

Op de hoofdpagina van uw account scrolt u omlaag en drukt u op "Beheer abonnementen voor apps". Let op: als u geen abonnementen voor apps hebt, wordt deze knop niet weergegeven.

U gaat vervolgens naar de pagina met abonnementen voor apps.
- Op de pagina "Beheer abonnementen voor apps" drukt u op het abonnement voor Lexa
- Druk op de categorie van het abonnement van Lexa waarvoor u de automatische vernieuwing wilt uitschakelen
- Druk op "Aan" om de schakelaar naar "Uit" te verslepen

U ontvangt een bericht op uw scherm ter bevestiging. Druk op "Schakel uit" om uw keuze te bevestigen.

Ik hoop u zo voldoende te hebben geïnformeerd. Mocht u verder nog vragen en/of opmerkingen hebben dan vernemen wij deze graag van u via de "Help" link onderaan de Lexa website. Hier klikt u op een willekeurige categorie, een willekeurige vraag en vervolgens scrolt u naar beneden en klikt u op de link "Stel een vraag" om een bericht te sturen. Gelieve in dit bericht uw gegevens te vermelden waarmee u zich bij ons geregistreerd heeft. U zult dan binnen 48 uur een antwoord ontvangen op uw bericht.

Met vriendelijke groet,

Christine van het Lexa Team

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Lexa.nl beoordeeld.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM