Klacht: ik betaal maar kan er niet op

[email protected] op 29 augustus 2018 over Lexa.nl in de categorie Datingsites

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Lexa.nl
Categorie Datingsites
Status Open
Datum 29 augustus 2018

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik ben al lange tijd op lexa maar had mijn account gedeactiveerd. Nu wil ik het weer activeren maar ik kom niet verder dan mijn begin scherm. Als ik op mijn profiel of mijn member ship of wat dan ook druk krijg ik een leeg scherm. Ik zie alleen dat ik bezoekres heb maar kan er niets mee. Ik wil ook mijn gegevens weten maar deze kan ik ook niet opvragen want het systeem herkent mijn emailadres niet. Ben ik nog wel lid? Wat doe ik niet goed?

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als ik gebruik kan maken van de site en ik antwoorden heb op mijn vraag.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Lexa.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Lexa.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM