Klacht: Automatische Incasso

Blitzie_ op 06 mei 2012 over Lexa.nl in de categorie Datingsites

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 7 mei 2012
Reactie van het bedrijf:

Beste "Blitzie_", ik begrijp uit uw bericht dat er voor u een onbekend bedrag is afgeschreven van 9,95 euro. Op uw profiel heb ik inderdaad kunnen zien dat u op 26-10-2011 een Full Membership heeft aangeschaft van 6 maanden. Op...

Bedrijf Lexa.nl
Categorie Datingsites
Status Opgelost
Datum 6 mei 2012

Een gebruiker van Lexa.nl heeft een profiel aangemaakt voor een half jaar, maar heeft dit na enkele maanden verwijderd. Desondanks ontving hij na de looptijd een automatische incasso van €9,95, terwijl hij geen toestemming had gegeven voor verdere afschrijvingen. Pogingen om contact op te nemen met Lexa verliepen moeizaam, omdat contactgegevens moeilijk te vinden waren.

Mijn Klacht:

Ik heb een tijdje geleden bij Lexa een profiel aangemaakt om te kijken of het wat voor mij was, ik heb toen gekozen voor een half jaar. Na een paar maanden, was ik er al klaar mee en heb ik mijn profiel verwijderd.
Nu na het half jaar, krijg ik weer een afschrijving van €9,95. Het is een klein bedrag, maar ik heb nergens aangegeven dat zij dit van mijn rekening mochten schrijven. Ik heb hierna contact proberen te krijgen met Lexa, maar nergens zie je hun telefoon nummer of email.

Gewenste Oplossing:

Ik wil graag dit bedrag terug krijgen op mijn rekening. En wens ik geen andere afschrijvingen meer te ontvangen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Lexa.nl in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Lexa.nl een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Lexa.nl

Heeft op 07 mei 2012 om 13:20 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste "Blitzie_", ik begrijp uit uw bericht dat er voor u een onbekend bedrag is afgeschreven van 9,95 euro. Op uw profiel heb ik inderdaad kunnen zien dat u op 26-10-2011 een Full Membership heeft aangeschaft van 6 maanden.
Op het moment van aankoop werd aangegeven dat uw Full Membership elke maand automatisch verlengd zal worden, tenzij u aangeeft dat u geen verlenging wenst. Dit doet u door op de vraag "Wil je niet het risico lopen je contacten te verliezen en kies je dus voor een automatische verlenging van je membership?" het antwoord "Nee" aan te vinken. Vinkt u deze niet aan, dan betekent dit automatisch dat u akkoord gaat met de automatische verlenging. Uw membership is verlengd op 25-04-2012, met een bedrag van 9,95 euro voor 1 maand.

Met de initiële aankoop is er een bevestiging per e-mail gestuurd naar het door u geregistreerde e-mailadres. U kunt dit tevens terugvinden in de algemene voorwaarden op de website.

Ik heb de automatische verlenging nu voor u stopgezet, waardoor er geen geld meer van uw rekening afgeschreven zal worden. Uw Full Membership zal eindigen op 25-05-2012.

Ik hoop u zo voldoende te hebben geïnformeerd. Mocht u nog meer vragen en/of opmerkingen hebben, aarzelt u dan niet om contact met ons op te nemen. U kunt dit het beste doen via de website, door op de optie "Help" te klikken onderaan de pagina.
Met vriendelijke groet,
Amanda van het Lexa Team

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM